banner53

Ağbaba taksicilerin sorunlarını dinledi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya merkezindeki taksi duraklarını gezerek taksicilerin sorunlarını dinledi.

Ağbaba taksicilerin sorunlarını dinledi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, taksicilerin sorunlarını dinledi.Özellikle pandemiden kaynaklı ve hafta sonu sokağa çıkma yasakları nedeniyle sorunlarının arttığını söyleyen taksi esnafı yetkililerden destek istediler.

Ağbaba, beraberinde parti yöneticileriyle birlikte Malatya merkezindeki taksi duraklarını ziyaret ederek  taksici esnaflarıyla sohbet edip, dertlerini dinledi. Ağbaba'ya sıkıntılarının artarak devam ettiğini kaydeden taksiciler, yüksek trafik sigortası,sürekli kesilen trafik cezaları ve bazı durak yerleri ile ilgili problemlerinin çözülmesi istediler.Taksiciler, ‘kazandığımızdan daha fazlasını vergilere veriyoruz' diye sitem ettiler.

ESNAFIN KAPALI OLMASI TAKSİCİLERİ DE OLUMSUZ ETKİLEDİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ise yaptığı değerlendirmede; “Taksici esnafı dediğimiz zaman çok büyük bir kitleden bahsediyoruz. Türkiye genelinde 100 bine yakın takside yaklaşık 300 bin kişi geçimini sağlıyor. Bu da yaklaşık 1 milyonluk nüfus anlamına geliyor.Bir milyon insanın ekmek kapısı olan taksiler zaten çok ciddi sıkıntılarla karşı karşıyayken bir de üzerine pandemi ve sokağa çıkma yasakları eklendi. Özellikle hafta sonları kısıtlamalar çok ciddi bir kriz sebebi.Taksicilerimiz lokantaların, kafelerin, okulların ve diğer esnafların hem kapalı olması hem de para kazanamamalarının kendilerini de olumsuz etkilediğini belirtiyor” ifadelerini kullandı.

TAKSİCİLERİMİZİN SORUNLARINI YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Tüm esnafın sorunlarını sıklıkla gündeme getirdiğini kaydeden CHP Milletvekili Veli Ağbaba, “Maalesef pandemiden kaynaklı tüm esnaflarımızın olduğu gibi taksici esnafın da sıkıntıları fazla. Özellikle devlet tarafından alınan vergilerin fazlalığı ortak şikayet konusu. Hem Malatya'daki hem de tüm Türkiye'deki taksicilerimizin sorunlarını yakından takip ediyoruz. Türkiye şartlarında en zor mesleklerden biri olan taksicilerimizin sorunlarının çözümü için her türlü katkıyı sunmaya hazır olduğumuzu belirtmek isterim” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER