Uyuşturucu Tacirlerine Darbe : 9 Tutuklama

Uyuşturucuya savaş açan Malatya Emniyet Müdürlüğü,operasyonlara devam ediyor. Çalışmalar kapsamında; uyuşturucu ve uyarıcı madde satan, kullanan şahıslar ile kaçakçılık suçlarını işledikleri tespit edilen 10 şahıs gözaltına alınırken, 9'u çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Uyuşturucu Tacirlerine Darbe : 9 Tutuklama

Malatya Polisi tarafından uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti ile mücadele kapsamında aralıksız devam eden çalışmalarda 10 şahıs gözaltına alındı.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince kentte son dönemde yapılan çalışmalarda toplam 3.261 adet uyuşturucu hap, 13 adet Ecstacy, 31,78 gr Metamfetamin, 25,68 gr Esrar, 1 adet Hassas Terazi, 1 adet pompalı tüfek, 2 adet puyp (aparat) ile uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 12.065 TL ele geçirildi.

Bu çalışmalarda gözaltına alınan şahıslardan M.E.C. isimli şahsa adli kontrol hükümleri uygulandı,B.M., C.M., B.G., M.K.A., Ö.K., N.A., A.K., O.E. ve A.G. isimli 9 şahıs ise tutuklandı.

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü olarak; uyuşturucu veya uyarıcı maddelerin imali, ticareti, nakledilmesi, depolanması veya satın alınması ile bu suçlara iştirak eden şahıslara yönelik mücadelemize kararlılıkla devam edilecektir.
 

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2022, 09:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER