banner53

Kumar Oynayan 5 Kişiye Ceza Kesildi

Malatya Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş ekiplerince yapılan çalışmalarda bir iş yerinde kumar oynayan 5 şahsa işlem yapıldı.

Kumar Oynayan 5 Kişiye Ceza Kesildi

Malatya Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada;

•Cezmi Kartay Caddesinde yapılan denetimde, bir işyerinin ruhsatsız olarak faaliyet gösterdiği, işyerinin lobi kısmında ve 1. Katlarında bulunan odalarında oyun masaları kurulmuş olduğu, masalarda iskambil kâğıtları ve okey takımlarının olduğu, işyerinin amaç dışı kullanıldığı, sosyal mesafe kurallarına uymayarak oyun oynadıkları tespit edilmiş,  28 şahsa sosyal mesafe kuralına uymadıklarından idari yaptırım tebliği yapılmış,  ayrıca işyerinin ruhsatsız olması ile alakalı gerekli tutanak tanzim edilmiştir.

•B. Hüseyinbey Mahallesinde bir işyerinde, kumar oynayan 5 şahsa 5326 SKM/34. maddesine istinaden idari para cezası uygulanmış, ayrıca kumar parası olan 200 TL para geçici olarak muhafaza altına alınmış, İşletmeci Ş. D. isimli şahıs hakkında Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlamak suçundan adli işlem yapılmış,ayrıca şahıslar hakkında covid-19 tedbirleri kapsamında idari yaptırım uygulanmıştır.

Ayrıca yapılan çalışmalarda, 2 adet tabanca, 18 adet fişek, 3 ruhsatsız tüfek, 10,45 gr metamfetamin, 16 gr kannobinoid ile 8 adet uyuşturucu hapele geçirilmiştir"denildi.
 

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2021, 19:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER