Y.Malatyaspor'dan Trabzonspor'a Guilherme Tepkisi

Adı Beşiktaş ve Fenerbahçe ile anılan ancak transferi yılan hikayesine dönen Yeni Malatyaspor'un başarılı Brezilyalı futbolcusu Guilherme karadeniz ekibi Trabzonspor ile anlaştı. Sarı kırmızılı ekip, Guilherme transferi için Bordo-Mavililer'in izin almadan görüştüğünü açıkladı.

Y.Malatyaspor'dan Trabzonspor'a Guilherme Tepkisi

BtcTurk Yeni Malatyaspor, Guilherme ile görüşme yaparak anlaşma sağlayan Trabzonspor'un kendilerinden izin almadan böyle bir görüşme gerçekleştiğini açıkladı.

Malatyapor'dan yapılan açıklama şöyle;

Trabzonspor Kulübü, sözleşmeli futbolcumuz Guilherme Costa Marquez ile kulübümüzün yazılı izni olmadan görüşmeler yapmış ve futbolcumuzu bu sabah itibariyle takımımızın kamp yaptığı otelden iznimiz dışında Trabzon'a çağırmıştır. Kamuoyunun malumu üzere futbolcumuzun asıl sahibi olan Alvarenga Kulübü ile yapmış olduğumuz sözleşmenin çıkış maddesini kullandıklarını düşündüğümüz Trabzonspor Kulübü'ne ve değerli camiasına bir bilgilendirme yapma zarureti doğmuştur. Şöyleki; yıllara mal olmuş Trabzonspor - Malatyaspor dostluğunu, kardeşliğini zedelemeye çalışan şahıslara çağrımızdır. Her ne şartta olursa olsun futbolcumuz ile bizim iznimiz olmadan görüşülmesi (ayartılması) futbolun yazılı çizili kuralları dışında, ahlakına uymamış ve Trabzonspor gibi büyük bir camiayı yönetenlere yakışmamıştır. Her bulduğu fırsatta dürüstlükten, futbol ahlakından bahsedenlerin bugün günü kurtarmak adına yaptıkları büyük camiamız tarafından hiç bir zaman unutulmayacak, FIFA kurulları önünde Malatyaspor camiasının hakkı korunacaktır. Transferin bitimine saatler kala kulübümüzü mağdur etmek adına bu işe soyunanları değerli Trabzonspor camiasının da kabullenmeyeceğine inanıyor, kamuoyuna saygılar sunuyoruz. 

Sosyal Medya üzerinden bizleri takip ederek güncel gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Hesabımızı  Buradan Takip Et

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2020, 16:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER