Malatyaspor'a Ceza

Sporda şiddetin önlenmesi ve centilmence karşılaşmanın sağlanması için Türkiye Futbol Federasyonu çeşitli futbol kulüplerine para cezaları ve oyunculara çeşitli cezalar verdi. Türkiye Futbol Federasyonu’nun Disiplin Kurulu Evkur Yeni Malatyasporoyuncusu İssamChebake'ye3 maç ceza verdi. Ceza’nın nedeni ise Türkiye Futbol Federasyonu’nun basın açıklamasında şu şekilde yer aldı : Süper Toto Süper Lig'in 20 haftasında Evkur Yeni Malatyaspor ile Antalyaspor karşılaşmasında futbol disiplini bozacak şekilde Rakip takım oyuncusuna şiddetli hareketler ve centilmen olmayan hareketler sebebiyle cezaya yer verildiği açıklandı. 

Diğer yandan Türkiye Futbol Federasyonu oynanan diğer Maçlar için çeşitli kulüplere hem taraftarlarının yol açtığı şiddetli hareketler hem de oyuncuların yol açtığı hareketler nedeniyle kulüplere cezalar kesildi. Disiplin kurulunca Galatasaray’a Sivasspor’a ve konyaspor’a maç esnasında taraftarlarının neden olduğu şiddet hareketleri sebebiyle kulüplere 15'er bin lira para cezası kesildi. 

Bursaspor ve Beşiktaş karşılaşmasında taraftarların kötü tezahüratları maç sırasında olay çıkarmaları Merdiven boşluklarında boşluk bırakılmaması nedeniyle Bursaspor'a 100'er bin lira ve taraftarlarının neden olduğu olaylar nedeniyle 15 bin lira para cezası kesildi. 

Disiplin KuruluKarabükspor ve Alanyaspor karşılaşmalarında Karabük sporun takım halinde centilmenliği aykırı davranışları sebebiyle kulübe 9 bin lira para cezası verdi. Kulübün taraftarlarının yaptığı kötü tezahüratlar ve davranışlar sebebiyle de taraftar girişleri bloke edildi. 
Ayrıca Disiplin Kurulu Erzurumspor’a 7 bin 500 lira rizespor’a12 bin 500 lira ve eskişehirspora7 bin 500 lira para cezası verdi. 

 

YORUM EKLE