banner53

Türkiye’nin Hilal-İ Gönüllerin Hayali

Kısa bir süre önce kurulmuş olan Kızılay Yeşilyurt Şubesi, misyonu çerçevesinde birçok farklı ve güzel çalışmaya imza attı.

Türkiye’nin Hilal-İ Gönüllerin Hayali

Kısa bir süre önce kurulmuş olan Kızılay Yeşilyurt Şubesi, misyonu çerçevesinde birçok farklı ve güzel çalışmaya imza attı.

Başkanlığını Dr. Dilek Korkmaz'ın yaptığı Kızılay Yeşilyurt Şubesi, Ramazan Ayı dolayısıyla azalacak olan kan bağışı ihtiyacını giderebilmek için Ramazan öncesi Mustafa Avni Cüre İlkokulu’nun Kızılay gönüllüsü öğretmen ve velilerinden 22 ünite kan ve 8 kök hücre bağışı, ayrıca Malatya Park AVM önünde de halkımızdan 124 ünite kan bağışı toplanmasını sağladı. Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık'ın Yeşilyurt Şubesi’ni ziyaretinin ardından çalışmalarını Ramazan Ayı’nda hızlandıran Kızılay Yeşilyurt Şubesi, Anneler Günü’nde, gönüllü anneleriyle yuvalarından uzakta olan 125 üniversite öğrencisi ile kendi hazırladıkları iftarlıklarını paylaştılar. Ramazanın bereketini komşu iftarlarıyla güzelleştiren Şube üye ve gönüllüleri, Doğu Türkistanlı mültecilerle iftar sofralarını bölüştü. Yine Mustafa Avni Cüre İlkokulu 2-D sınıfının minik öğrencilerinin hazırladıkları birbirinden güzel yardım kolilerini ihtiyaç sahibi ailelere öğrencilerle birlikte ulaştırdı.

 Şube, Büyükşehir Belediyemizin düzenlediği, İş Adamlarımızın sponsor olduğu Kapalı Çarşı üzerindeki iftar çadırında iftar yemeğinin dağıtımına Kızılay gönüllüsü üye ve gençlerle destek verdi. Ramazan boyunca koli yardımını sürdürecek olan Kızılay Yeşilyurt Şubesi, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü'nün Çocuk Hakları Komitesi gönüllüleriyle birlikte ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan kumanya ve temizlik malzemeleri dağıttı. Ramazan ayı boyunca 220 aileye gıda kolisi, 105 aileye 405 adet temizlik malzemesi dağıttı.

TOKİ İmam Hatip Ortaokulu ve TOKİ İlkokulu’nda 80 öğrenciye bayramlık kıyafet yardımında bulunarak çocukları sevindiren Şube üyeleri, aynı okullarda Kızılay ve çalışmaları hakkında tanıtım ve bilgilendirme seminerleri verdi. Seminerlerde çocuklar Kızılay hakkında bilmediklerini öğrenirken, yanlış bilgilerini de düzeltme fırsatı buldular.

Başkan Dr. Dilek Korkmaz, Kızılay yardımları kapsamında bayram öncesi 225 aileye kıyafet yardımı yapıldığını ve bu yardımların Ramazan boyunca kıyafet, kumanya ve konserve et dağıtımıyla devam edileceğini belirtti. Ayrıca Şube olarak, Kadir Gecesi iftar sonrası lokma dağıtımına da destek vereceklerini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2019, 18:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner72

banner71