TCDD Tarafından İlaçlama Uyarısı

Devlet Demir yollarında Malatya'da yapılacak olan ilaçlama öncesi uyarıda bulunuldu.

TCDD Tarafından İlaçlama Uyarısı

Devlet Demir yolları otla mücadele kapsamında Malatya'daki bazı tren güzergahlarında kimyasal ilaçlama yapacağını duyurarak, kullanılan ilaçların insan ve hayvan sağlığını etkileyici özellik taşıması sebebiyle ilaçlama öncesi uyarıda bulunuldu

Devlet Demir yolları ilaçlama öncesi uyarıda bulunuldu. Valilik aracılığı ile yapılan duyurda; 

"Kuruluşumuz bölgesi olan; Narlı- Malatya, Malatya-Kurtalan, Yolçatı- Tatvan, Malatya-Çetinkaya ve Van-Kapıköy istasyonları arasında, demiryolu hattının, altyapı ve üstyapı bileşenlerinin (platform, balast, travers vb) kalitesini ve hizmet süresini korumak ve uzatmak, demiryolutrafiğini kontrol etmek için hatta kurulu bulunan elektrikli ve elektronik cihazların çalışmasında oluşabilecek aksaklıkları ve tren trafiğine bağlı yangın tehlikesini önlemek amacıyla 01.06.2023-16.06.2023 tarihleri arasında belirlenen programa göre otla mücadele kapsamında kimyasal ilaçlama yapılacaktır.

Mücadelede kullanılan ilaçlar, insan ve hayvan sağlığını etkileyici özellik taşıması sebebiyle tehlike oluşturmaktadır. Belirtilen demiryolu hat kesimleri ile istasyonların çevresinde vatandaşların dikkatli olmaları gerekmektedir. Demiryolu güzergahı ve yakınındaki arazilerde ilaçlama tarihlerinden itibaren 10 gün boyunca vatandaşların ilaçlama yapılan sahaya yaklaşmamaları, belirtilen yerlerde hayvanlarını otlatmamaları, ot hasadı ve arıcılık faaliyetlerinde bulunmamaları önem arz etmektedir. Can ve mal emniyeti açısından ilaçlama yapılacak sahalara yaklaşılmaması için yöre halkının basın yolu ile uyarılması hususunda gereğini emirlerinize arz ederiz"denildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2023, 11:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER