Recep Tayyip Erdoğan Dünya Kayısı Ticaret Merkezi’ Yeni Sezona Hazırlık Yapıyor

Malatya kayısısı Recep Tayyip Erdoğan Dünya Kayısı Ticaret Merkezi’nde Temmuz ayında başlayacak olan yeni sezona hazırlık yapıyor.

Recep Tayyip Erdoğan Dünya Kayısı Ticaret Merkezi’ Yeni Sezona Hazırlık Yapıyor

Yaş ve kuru kayısı üretimini ve marka değerini elinde bulunduran Avrupa Birliği Coğrafi İşaret Belgesi ile kalite tescili yapılmış, dünyanın dört bir yanına ihraç edilen yeni ihracat hedefi 750 milyon dolar olan Malatya kayısısı Recep Tayyip Erdoğan Dünya Kayısı Ticaret Merkezi’nde Temmuz ayında başlayacak olan yeni sezona hazırlık yapıyor.

Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, “2000’li yılların başında beri hizmet verdikleri üretici, esnaf, tüccar ve ihracatçının buluşma noktası olan Sarıcaoğlu Mahallesi’ndeki şire pazarında ciddi sıkıntılara maruz kaldık. Artık buranın kapasitesinin, fiziki yapısının kayısıya uygun olmadığı kamuoyu tarafından bilinmekteydi. Bu sıkıntıların yeni bir ticaret merkezinin Malatya ve kayısıya kazandırılması zorunluluğunun oluştuğunu hep beraber görüyorduk. Yeni bir ticaret merkezi bir ihtiyaçtan doğmuştur. Bugün burada Büyükşehir Belediye Başkanımız Sami Er, Battalgazi Belediye Başkanımız Bayram Taşkın ve Yeşilyurt Belediye Başkanımız Prof. Dr. İlhan Geçit’i üyelerimizle buluşturduk. El birliği ile güçlü bir şekilde Recep Tayyip Erdoğan Dünya Kayısı Ticaret Merkezi’nde kayısımızın ticaretini daha iyi nasıl yaparız. Üretici, tüccar, esnaf ve ihracatçının işlerini daha çok nasıl kolaylaştırırız konusunda istişarelerde bulunduk. Bütün amacımız ve gayemiz 6 Şubat depreminde büyük bir yıkım ve ciddi bir tramvaya maruz kalmış Malatya’yı ayağa kaldırma noktasında kayısıyı bunun ekonomik olarak merkezine oturtup yoğun bir gayretle çalışmaktır” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER