banner53

MGM'den Şiddetli Rüzgar Uyarısı

Meteoroloji bölge Müdürlüğünden Malatya ve ilçeleri için uyarı geldi. Pazar günü, aşırı sıcak ve kuvvetli rüzgarlı geçecek.

MGM'den Şiddetli Rüzgar Uyarısı

Meteoroloji bölge Müdürlüğünden Malatya ve ilçelerinde hava sıcaklıkları, mevsim normallerinden 3-6 derece yüksek seyredeceği, rüzgarlarında öğle saatlerinden sonra yer yer fırtına şeklinde eseceği uyarısı geldi.  Çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunmasını istenen hava tahmin, merkez ve ilçeler içi şöyle tahmin edildi.  

Rüzgar: Rüzgarların batı ve güneybatı yönlerden orta kuvvette, öğlen saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli (40- 60km/sa) ve kısa süreli olarak fırtına (60-70 km/sa)şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Güneş: Güneş ışınlarının dik geldiği 11 ile 16 saatleri arasında başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Rüzgarların bugün öğle ve akşam saatleri arasında batı ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60km/sa) ve kısa süreli olarak fırtına (60-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek; Ulaşımda Aksamalar, Çatı uçması, Ağaç veya Direklerin devrilmesi vb. olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır

Merkez Az bulutlu ve açık 36

Akçadağ Az bulutlu ve açık 36

Arapgir Az bulutlu ve açık 33

Arguvan Az bulutlu ve açık 35

Battalgazi Az bulutlu ve açık 38

Darende Az bulutlu ve açık 34

Doğanşehir Az bulutlu ve açık 33

Doğanyol Az bulutlu ve açık 37

Hekimhan Az bulutlu ve açık 35

Kale Az bulutlu ve açık 38

Kuluncak Az bulutlu ve açık 33

Pütürge Az bulutlu ve açık 35

Yazıhan Az bulutlu ve açık 38

Yeşilyurt Az bulutlu ve açık 36

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner72