Malatya’ya 300 Dönümlük Park Kazandırılıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi gelecek nesillerin daha sağlıklı ve yaşanabilir bir şehirde yaşayabilmesi için başlatmış olduğu çalışmalara bir yenisini daha ekliyor.  

Malatya’ya 300 Dönümlük Park Kazandırılıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Malatya’nın yeşil dokusunu artırmak için başlatmış olduğu çalışmalara bir yenisini daha ekliyor. İnderesi Tabiat Parkında 1. Etap çalışmaları kapsamında 100 dönümlük alanı hizmete açan Büyükşehir Belediyesi Malatya’ya yaklaşık 300 dönümlük bir park daha kazandırıyor. 
Büyükşehir Belediyesi tarafından Karakavak mevkii Abdurrahmangazi Caddesi ile Güngör Caddesinin kesiştiği noktadan Tecde Bulvarına kadar uzanacak alanda yapılacak olan 100. Yıl parkı için çalışmalar devam ediyor. 
Dünyanın en büyük şehirlerini diğer şehirlerden farklı kılan en büyük özellik şehirlerin içine kurulmuş parklardır. Bu parklar şehirlerin hem turistik cazibe merkezidir, hem de sağlığa yararları olan, yıllar boyunca şehrin havasına değiştiren bir simge olarak öne çıkmaktadır.
Malaya Büyükşehir Belediyesi Malatya’nın doğal peyzajını yansıtan huzurlu bir açık hava fikrinden hareketle, oluşturulmak istenen 100. Yıl Parkı millet bahçeleri gibi eko-eğlence, kültürel, sportif ve sosyal aktiveler, eğitim-doğadan öğrenme–sağlıklı yaşam alanı olarak belirlenmiştir. Vatandaşlarımız doğaya dönüş konseptiyle oluşturulacak olan parkta yaşamın tadına varacak, doğayla ve doğallıkla buluşacak, huzurlu bir ortamda yürüyüş, spor aktiviteleri gibi çeşitli etkinlikler ile buluşacaklardır. 
Büyükşehir Belediyesi tarafından Malatya Karakavak mevkii Abdurrahmangazi Caddesi ve  Güngör Caddesi kesişiminden, Tecde Bulvarına kadar uzanan toplam alanı yaklaşık 300 dönüm olan bu arazi 100. Yıl parkı olarak düzenlenerek Malatya halkının hizmetine ve istifadesine sunulacaktır.
Yapmış olduğu yatırım ve hizmetlerde vatandaş memnuniyetine büyük önem veren Malatya Büyükşehir Belediyesi yapmış olduğu bu parkla Malatya insanının ve Malatya’nın sağlıklı bir şekilde nefes almasını sağlayacak bir alan oluşturmuş olacaktır. 


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER