Malatya Valiliği tarafından geçici işyerleri hakkın da duyuru

Malatya Valiliği tarafından geçici işyerleri hakkın da duyuru. İşyeri yıkılan ve ağır hasarlı olan esnaflar konteyner için bulunduğu oda veya mesleki kuruluşlarına (Ticaret ve Sanayi Odası Ticaret Borsası, Esnaf ve Sanatkarlar Odası) müracaat etmeleri gerekmektedir.

Malatya Valiliği tarafından geçici işyerleri hakkın da duyuru

Malatya Valiliği tarafından yapılan açıklamada;

"06.02.2023 Tarihinde İlimizde yaşanan deprem neticesinde iş yerleri ağır hasar gören veya tamamen yıkılan esnafımızın mağduriyetinin giderilebilmesi için İlimizin farklı semtlerinde çarşı kültürünün devam ettirilmesi, şehrimizin ticari ve sosyal hayatına canlılık vermesi için düşünülen Geçici İşyerlerinin yapımına başlanılmıştır.

İşyerleri tamamen yıkılan veya ağır hasarlı esnafımızın mağduriyetinin giderilmesi için dağıtılacak Konteynerlardan istifade etmek isteyen esnafımızın bağlı bulunduğu oda veya mesleki kuruluşlarına (Ticaret ve Sanayi Odası Ticaret Borsası, Esnaf ve Sanatkarlar Odası) müracaat etmeleri gerekmektedir.

Esnafımızın bağlı bulunduğu mesleki kuruluşlar tarafından kontenjan dahilinde hazırlanan listelerin Valilik Kriz Merkezindeki komisyona yapılacaktır. sunumu

Esnaflarımıza Konteynerların dağıtımı komisyon gözetiminde noter huzurunda

yapılacak kura çekimi ile belirlendikten sonra anahtar teslimi yapılacaktır.

Kamuoyunun Bilgisine Sunulur" denildi

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2023, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER