Kahtalı ve Gürkan, MASKİ'nin Çalışmalarını İnceledi

Malatya’da Kanalizasyonu Olmayan, Susuz Ve Asfaltsız Hiçbir Yerleşim Yeri Kalmayacak

Kahtalı ve  Gürkan,  MASKİ'nin Çalışmalarını İnceledi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı ile birlikte MASKİ tarafından yürütülen kanalizasyon şebeke hattı döşeme çalışmalarını yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler alarak açıklamalarda bulundu. 
Mahallelerine yapılan hizmet ve yatırımlardan dolayı vatandaşlar tarafından mahalle girişinde kurban kesilerek karşılanan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı gösterilen ilgiden dolayı vatandaşlara teşekkür ettiler. 

Karataş: Çalışmalarımızı Mart ayında bitirmeyi hedefliyoruz
Yapılan yatırım ve hizmetlerle alakalı olarak bilgiler aktaran MASKİ Genel Müdürü M. Yaşar Karataş, “Sayın Başkanımızın direktifleri ve talimatları doğrultusunda başlatmış olduğumuz çalışmalar kapsamında, akarsulara hiçbir şekilde kanalizasyon sularının karışmaması adına kanalizasyon alt yapısı eksik olan tüm mahalleleri projelendirdik ve etap etap çalışmalara başladık. Biz bu bölgede 7 Mahalle ve 5000 nüfusu ilgilendiren başlangıç noktası Yarımcahan Mahallesi olan çalışmaların yaklaşık 5 km’lik kısmını tamamladık. Yaklaşık 40 km olarak yapılmasını planladığımız kanalizasyon şebeke çalışmamızın yaklaşık maliyeti 10 Milyon lira. Herhangi bir aksilik çıkmadığı taktirde çalışmalarımızı önümüzdeki yılın Mart ayında tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunmaktır” dedi.  

Gürkan: Ekiplerimiz sahada en iyi hizmeti sunmanın gayretinde
Büyükşehir Belediyesinin bütün birimleriyle sahada olduğunu belirten Başkan Gürkan ise yaptığı açıklamada, “Malatya’ya en iyi hizmeti sunma noktasında ilgili tüm ekiplerimiz sahada yoğun bir çalışmaiçerisindeler. Yapılan hizmet ve yatırımları bizzat yerinde inceleyip vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz. Sahada sürekli olarak çalışmalar gerçekleştiren MASKİ Genel Müdürlüğünün çalışmalarını, Yol asfalt şantiyelerini, Park ve bahçeler dairesini, Ulaşım dairesine ve Fen işleri Dairesinin çalışma yaptığı yerlere giderek çalışmaları yerinde takip ediyoruz.
Hakikaten bugün Malatya’da yaklaşık 85 tane Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığımızın şantiyemiz var, bir o kadar da MASKİ Genel Müdürlüğümüzün şantiyesi bulunmakta. MASKİ Genel Müdürlüğümüzün çalışmaları kapsamında 7 mahallemizin kanalizasyonunu doğu kolektörüne bağlayarakakarsularımıza kanalizasyon sularının karışmasının önüne geçilmiş oldu. Arkadaşlarımıza şu talimatları verdik 2 yıl içerisinde Malatya’da asfaltsız, susuz ve kanalizasyonu olmayan hiçbir yerleşim yerimiz kalmasın dedik ve arkadaşlarımızın bu konuda yoğun çalışmaları devam ediyor. Bu çalışmalardan dolayı MASKİ Genele müdürümüze ekibine ve sahadaki bütün ekiplerimize yoğun ve gayretli çalışmalarında dolayı kutluyorum, tebrik ediyorum. Bu çalışmaların Malatya’mıza ve burada ki 7 Mahallemize de hayırlı uğurlu olması temenni ediyorum” şeklinde konuştu. 

Kahtalı: Malatya’nın genelinde Büyükşehir Belediyesinin emeğini görüyoruz
Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’la birlikte bu bölgede MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yatırımları yerinde incelediklerini belirten AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı ise yaptığı konuşmada, “Daha önce Doğanşehir, Pütürge, Doğanyol ve Kale İlçelerini MASKİ Genel Müdürlüğü yetkilileriyle gezdik. Gittiğimiz her yerde, her köyde, her mahallede o ilçede Büyükşehir Belediyemizin elinin değdiğini, izini, emeğini ve memnuniyetini gördük bunlardan dolayı mutluluk duyduğumu da ifade etmek istiyorum. Büyükşehir Belediyesi Başkanı Selahattin Gürkan’nın talimatları doğrultusunda MASKİ Genel Müdürümüz de burada büyük bu proje yapmışlar ve inşallah 7 yerleşim yerimiz kanalizasyonla kavuşmuş olacak. Bu çalışmalarından dolayı kıymetli Büyükşehir Belediyesi Başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum bu çalışmaları hızlanarak ve büyüyerek devam edeceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

Mahalle Muhtarlarından Başkan Gürkan’a teşekkür
Battalgazi ilçesine bağlı Yarımcahan, Karatepe,Karaköy ve Karakaş mahalle muhtarları yapılan hizmet ve tarımlardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür ettiler. 
Yarımcahan Mahalle Muhtarı Hasan Herdili konuşmasında, “Bugün bizim için tarihi bir gün. Yedi mahallemizin kanalizasyona kavuşması bizleri son derece mutlu etmiştir. Yapılan çalışmayla daha önceden açıkta ve derelere akan kanalizasyon suları artık görüntü ve pis kokulara sebep olmayacak. Bizim için gerçekten anlamlı ve büyük bir proje. Bu hizmetin gelmesinde katkısı bulunan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 
Yapılan çalışmalardan son derece mutlu olduğunu belirten Karatepe Mahalle Muhtarı Ramazan Karataş ise, “Yıllardır bitmeyen bir sorundu. Böyle bir projeye imza attıkları için Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi. 
Karaköy Mahalle Muhtarı Ramazan Öztürk ve Karakaş Mahalle Muhtarı  Şevket Yavuz ise konuşmalarında, “Bu bizim 40 yıllık kangren olmuş sıkıntımızdı. Başkanımızdan Allah razı olsun bizi bu sıkıntıdan kurtardı. İnşallah bu güzel hizmetleri devam eder” şeklinde konuştular.  

Orduzu Mahallesinde çalışmalar hakkında bilgiler veren MASKİ Genel Müdürü Yaşar Karataş; öncelikle Sn. vekilime ve Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sn. Selahattin Gürkan’a teşriflerinden dolayı teşekkür ediyorum diyerek sözlerine başlayan Karataş; sizlerin direktif ve talimatlarınız doğrultusunda akarsulara hiçbir şekilde kanalizasyonların karışmaması adına bizim eksik olan tüm yerleri projelendirdik ve bölüm bölüm ayırarak çalışmalara başladık. Biz bu bölgede 7 Mahalle ve 5000 nüfusu ilgilendiren başlangıç noktası yarımcağan olan çalışmaların yaklaşık 5 km kadar tamamladık. Bizim burada yaklaşık 40 KM yapılması planlanan kanalizasyon şebekesi çalışması olup, yaklaşık parasal büyüklüğü de 10 Milyon TL harcamayla gerçekleştirileceğini söyleyen Karataş, hedefimizin 2021 yılının Mart ayında şebekenin tamamını sonuçlandırıp vatandaşlarımızın hizmetine sunmaktır. 

 Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Selahattin Gürkan; çalışmalarla ilgili tüm ekiplerimizin sahada yoğun çalışmalar içinde olduğunu dile getirerek, zaman zaman yol asfalt şantiyelerinde, park bahçelerimize, zaman zaman ulaşım dairesine ve fen işlerine gidiyoruz ve çalışmaları yerinde inceliyoruz.  Bugünde MASKİ Genel Müdürümüzün yapmış olduğu çalışmalarına katıldık. Hakikaten bugün Malatya’da aşağı yukarı 85 tane yol asfaltımızın şantiyemiz var, bir o kadar da MASKİ Genel Müdürlüğümüzün şantiyesi var diyen Sn. Selahattin Gürkan, konuşmasında bu yıl yaklaşık olarak 350 Milyon TL’lik bir yatırım gerçekleştirecek. Bu bağlamda 7 merkezin kanalizasyonunun doğu kolektörüne bağlanarak yani akarsularımıza kanalizasyon karışmaması noktasında gösterilen çalışmaları takdirle karşıladığımı ifade ediyorum ve biz arkadaşlarımıza şu talimatları verdik 2 yıl içerisinde Malatya’da asfaltsız, susuz nede kanalizasyon hiçbir yerleşim yerimiz kalmasın dedik ve arkadaşlarımız nu konuda yoğun çalışmalar devam ediyorlar. Bu çalışmalardan dolayı MASKİ Genele müdürümüze ekibine ve sahada ki bütün ekiplerimize bu çalışmalarında dolayı kutluyorum, tebrik ediyorum Malatya’mıza ve burada ki 7 Mahallemize de hayırlı uğurlu olması temenni ediyorum. 

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı ise; bugün kıymetli Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’la birlikte bu bölgede MASKİ tarafından yapılmış olduğu yatırımları yerinde görelim diye buradayız diyen Kahtalı, bundan önceki zamanlarda Doğanşehir de, Pütürge de, Doğanyol ve Kale İlçelerini MASKİ sorumlusu arkadaşlarla gezdiğini dile getiren Kahtalı, gittiğimiz her yerde, her köyde, her mahallede o ilçede Büyükşehir Belediyemizin elinin değdiğini, izini, emeğini ve memnuniyetini gördük diyen Kahtalı bunlardan dolayı mutluluk duyduğumu da ifade etmek istiyorum dedi. Bugün burada daha önce kanalizasyonla karşılaşmamış yerleşim yerleri olduğunu ifade eden Kahtalı, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Selahattin Gürkan’nın talimatları doğrultusunda MASKİ Genel Müdürümüz de burada büyük bu proje yapmışlar ve inşallah 7 yerleşim yerimizi kanalizasyona kavuşturmuş olacağız. Bu çalışmalarından dolayı kıymetli Büyükşehir Belediyesi Başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum ve bu çalışmaların hızlanarak ve büyüyerek devam edecektir temennisinde bulunuyorum.

Mahalle Muhtarlarından Başkan Gürkan’a teşekkür
Battalgazi ilçesine bağlı Yarımcahan, Karatepe,Karaköy ve Karakaş mahalle muhtarları yapılan hizmet ve tarımlardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür ettiler. Yarımcahan Mahalle Muhtarı Hasan Herdili konuşmasında, “Bugün bizim için tarihi bir gün. Yedi mahallemizin kanalizasyona kavuşması bizleri son derece mutlu etmiştir. Yapılan çalışmayla daha önceden açıkta ve derelere akan kanalizasyon suları artık görüntü ve pis kokulara sebep olmayacak. Bizim için gerçekten anlamlı ve büyük bir proje. Bu hizmetin gelmesinde katkısı bulunan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

Yapılan çalışmalardan son derece mutlu olduğunu belirten Karatepe Mahalle Muhtarı Ramazan Karataş ise, “Yıllardır bitmeyen bir sorundu. Böyle bir projeye imza attıkları için Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi. 
Karaköy Mahalle Muhtarı Ramazan Öztürk ve Karakaş Mahalle Muhtarı  Şevket Yavuz ise konuşmalarında, “Bu bizim 40 yıllık kangren olmuş sıkıntımızdı. Başkanımızdan Allah razı olsun bizi bu sıkıntıdan kurtardı. İnşallah bu güzel hizmetleri devam eder” şeklinde konuştular. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER