İlçe Belediye Meclisleri Toplandı

Yeşilyurt Belediye Meclisi ve Battalgazi Belediye Meclisi, toplandı

İlçe Belediye Meclisleri Toplandı

Yeşilyurt Belediye Meclisi Ekim Ayı Çalışmalarına Başladı

Yeşilyurt Belediye Meclisi, Ekim Ayı Olağan Toplantısı 1.Oturumunda komisyon raporları ve teklifleri karara bağladı. 

Yeşilyurt Belediyesi Gedik Kültür Merkezi Toplantı Salonunda Meclis Başkan Vekili Naci ŞavataBaşkanlığında gerçekleşen toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Açılış ve yoklamanın ardından 01Eylül 2021 Tarihli Toplantının karar özeti oy birliğiyle kabul edildi. 

Yeşilyurt Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından hazırlanan Yeşilyurt Belediyesi 2022 Mali Yılı Bütçe Teklifi ve Tarifelerinin görüşülmesine yönelik teklifin Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine karar veren Yeşilyurt Belediye Meclisi, Yeşilyurt Belediyesi 2022 Yılı Stratejik Plan ve Performans Programını görüşerek onayladı.

Yeşilyurt Belediyesi ile Adıyaman Sincik Belediyesinin, ekonomik ve sosyal ilişkileri geliştirmek,eğitim, kültür, şehir planlaması, sosyo-ekonomik ve kültürel projelerle ilgili fikir alış verişinde bulunmak ve çeşitli alanlarda işbirliği yapmak amacıyla ‘Kardeş Şehir’ olmasına yönelik Yeşilyurt BelediyesiYazı İşleri Müdürlüğünün teklifi onaylanırken, iki yıl önce Cami ve Kuran Kursu yapılması için Yeşilyurt İlçe Müftülüğüne tahsis edilen ve yapımı tamamlanan Cebrail Kurel Erkek Hafızlık Yatılı Kur'an Kursu'nun bulunduğu Yakınca Mahallesi 406 ada 2 parsel nolu taşınmazın Diyanet İşleri Başkanlığı adına Yeşilyurt İlçe Müftülüğüne 25 yıllığına tahsis edilmesine yönelik teklifte kabul edildi.

Yeşilyurt Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün Disiplin Amirleri Yönetmeliği, Norm Kadro İptal ve İhdası ile Yeşilyurt Belediyesinde Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğünün kurulmasınayönelik teklifi ise görüşüldükten sonra kabul edildi.

Yeşilyurt Belediye Meclisi, gündemde ki diğer komisyon raporları ve teklifleri görüşmek üzere 08Ekim2021 Cuma Günü saat 14:00’daGedik Kültür Merkezi Toplantı Salonunda yeniden bir araya gelip, 2.Oturum Toplantısını gerçekleştirecek.


Battalgazi Belediye Meclisi, Ekim Ayı Olağan Toplantısının 2.Birleşimi Tamamlandı

Battalgazi Belediye Meclisi, Ekim ayı olağan toplantısının 1.oturum 2.birleşiminde bir araya gelerek, 1 gündem maddesini görüştü.

Battalgazi Belediye Meclisi, Ekim ayı olağan toplantısını Battalgazi Belediye Meclis Salonu’nda Başkan Vekili Rıfat Türker’in başkanlığında gerçekleştirdi. Yoklama, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan 1.oturumun 2.birleşiminde, ilk olarak 1.birleşimin karar özeti oy birliğiyle kabul edildi. Toplam 1 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında, plan ve bütçe komisyonuna havale edilen 2022 Mali Yılı Performans Programı görüşülerek, oy birliğiyle kabul edildi.

Battalgazi Belediye Meclisi, 3.birleşimin 1.oturumu için 12 Ekim Salı günü saat 14:00’te Battalgazi Belediye Meclisi Toplantı Salonunda yeniden bir araya gelecek.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER