Gürkan, 'Bütün Ekiplerimiz Sahada'

Aşağıulupınar Mahallesinde içme suyu isale hattında incelemelerde bulunan Başkan Gürkan,

Gürkan, 'Bütün Ekiplerimiz Sahada'

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Vali Aydın Baruş ile birlikte Darende İlçesi Aşağıulupınar Mahallesi’nde içme suyu isale hattı çalışmalarını yerinde incelediler. Başkan Gürkan, “12 bin 300 km² alanda 13 ilçesinde ve 718 mahallemizin her köşesinde bütün ekiplerimizle sahada çalışıyoruz” dedi.
Darende İlçesi Aşağıulupınar Mahallesi’nde yapım çalışmalarının devam ettiği içme suyu isale hattı inceleme gezisine, Malatya Valisi Aydın Baruş, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Darende Kaymakamı Malik Çalışır, Darende Belediye Başkanı İsa Özkan, MASKİ Genel Müdürü M. Yaşar Karataş, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları, muhtarlar ile vatandaşlar katıldı.
Baruş: Vatandaşlarımız çalışmalar sonunda sağlıklı içme suyuna kavuşacak
Büyükşehir Belediyesi’nin Darende Aşağıulupınar Mahallesinde çok güzel hizmetler yaptığını belirten Malatya Valisi Aydın Baruş, “Darende ilçemizin Aşağıulupınar Mahallesi’nde yaşayan yaklaşık 1500 vatandaşımız bulunmakta. Mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızın sağlıklı içme suyunu kullanmak en doğal hakkıdır. İçme suyu ile ilgili devam eden tesis tamamlandıktan sonra inşallah mahallelilerimiz evlerinde su kesintisi olmadan sağlıklı içme suyu kullanımına kavuşacaklar. Bu çalışmayı gerçekleştiren Malatya Büyükşehir Belediyemize, Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a, çalışmaları takip eden ilçe belediye başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi. 
Karataş: Vatandaşlarımızın sıkıntısı çalışmalarımız sonunda giderilmiş olacak
Aşağıulupınar Mahallesinde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aktaran MASKİ Genel Müdürü M. Yaşar Karataş ise, “Aşağıulupınar mahallemizde mevcut ishale hattımız yolun dışında arazi içerisinde kalmış ve asbest boruların kullanıldığı çok eski sağlıksız bir şebekeydi. Çok fazla arızanın yaşanmasından dolayı vatandaşlarımızda büyük sıkıntılar ile karşı karşıya kalmaktalardı. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’ın talimatlarıyla bu bölgedeki çalışmalarımızı hızlandırıpkısa süre içerisinde ihalesini gerçekleştirdik. Yaptığımız çalışmayla kod farkı olan yerleşim yerlerinin sıkıntı yaşamaması için 200 tonluk bir depo yaptık. Yolun sağı ve solu ayrı depodan beslenecek çalışmalarımız tamamlandığı zaman vatandaşlarımız kesintisiz bir şekilde sağlıklı içme suyuna kavuşmuş olacak. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a bizlere sağlamış olduğu kaynaklardan ve kolaylıklardan dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 
Özkan: Başkan Gürkan yıllardır devam eden sorunumuzu çözüme kavuşturdu
Aşağıulupınar Mahallesi’nin önemli bir sorununun içme suyu olduğunu belirten Darende Belediye Başkanı İsa Özkan, “Sağolsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan yıllardır devam eden içme suyu sorunumuzu gerek yapılan depolarla gerekse de alt yapı çalışmalarıyla Aşağıulupınar ve Balaban’da bu sene sonuçlandıracak. Bu hizmette emeği geçen Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a, MASKİ Genel Müdürümüze ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum” dedi. 
Gürkan: İçme suyu çalışmalarımız Aşağıulupınarlı hemşerilerimize hayırlı olsun
Mahalle sakinlerine sıcak karşılamalarından dolayı teşekkür eden Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, “MASKİ Genel Müdürlüğümüzün çalışmalarını yerinde görüp incelemek maksadıyla mahallemizi ziyaret ettik. Aşağıulupınar’da yaptığımız çalışmaların artık son aşamaya geldiğini gördük. Büyükşehir Belediyesi olarak 12 bin 300 km² alanda 13 ilçesinde ve 718 mahallemizin her köşesinde bütün ekiplerimizle sahada çalışmaktayız. Yaptığımız çalışmaların meyvelerini alıyoruz ve önümüzdeki dönemde de almaya devam edeceğiz. Aşağıulupınar mahallemizde içme suyu çalışmalarını yapan MASKİ Genel Müdürlüğümüze ve ilgili firmaya teşekkür ediyorum. Yaptığımız çalışmaların Aşağıulupınarlı hemşerilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2020, 20:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER