Deprem konutlarımız yükselmeye başladı

AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Vahit Atalan, “Cumhurbaşkanımız Malatya’ya geldi ve 6 bin 400 konutun temelini attık. Allah nasip ederse Malatya’ya bir yıl içerisinde 66 bin konut kazandıracağız. Bunun yanında 25 binde köy konutu yapacağız. Konutlar yükselmeye başladı. En kısa sürede vatandaşlarımızı bu konutlara yerleştireceğiz” dedi.

Deprem konutlarımız yükselmeye başladı

Atalan, 14 Mayıs’ta yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri kapsamında MİAD Konteyner kentteki vatandaşları ziyaret ederek, istek ve taleplerini dinledi.

6 Şubat’ta yaşanan ve 11 ilin etkilendiği Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası yaraları hep birlikte sarmaya gayret gösterdiklerini dile getiren Atalan, bu kapsamda çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü belirtti.

Atalan, konuşmasında, “Devletimiz ilk günden buyana burada bütün varlığını gösterdi. Cumhurbaşkanımız, 6 Şubat depreminin ardından Malatya’ya hemen iki koordinatör bakan görevlendirdi. Bunun yanında 5 koordinatör vali ve kaymakamlar görevlendirdi, AK Parti belediyeleri sahadaydı. AFAD ve Kızılay sahadaydı. Devletimiz bütün imkanlarını seferber ederek, vatandaşlarımızın bütün sorunlarını çözmek için elinden gelen bütün mücadeleyi sarf etti. Cumhurbaşkanımız Malatya’ya geldi ve 6 bin 400 konutun temelini attık. Allah nasip ederse Malatya’ya bir yıl içerisinde 66 bin konut kazandıracağız. Bunun yanında 25 binde köy konutu yapacağız. Konutlar yükselmeye başladı. En kısa sürede vatandaşlarımızı bu konutlara yerleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

Malatya’da deprem konutlarının yükselmeye başladığını, kenti yeniden imar ve inşa edeceklerini kaydeden Atalan, “Bu şehrin kalkınması için bilgimizi ve ilmimizi kullanacağız. Cumhurbaşkanımızın 16 yıldır yol arkadaşlığını yapıyorum. Bütün ömrümüzü buraya harcayacağız” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER