Başkan Samanlı Görevinden istifa Etti

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya il Başkanı Mesut Samanlı görevinden istifa etti.

Başkan Samanlı Görevinden istifa Etti


Başkan samanlı, "MHP’nin Değerli Mensupları ve Kıymetli Hemşerilerim,

Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altındaki 30. Yılımı geride bırakmış bulunuyorum. Ortaokul yıllarımda Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanlığı’nda hizmet ederek başladığım bu şerefli davada sırasıyla; Ülkü Ocakları İl Yöneticiliği, MHP Malatya ilçe yöneticiliği, il yöneticiliği, Battalgazi İlçe Başkanlığı ve MHP Malatya İl Başkanlığı görevlerini ifa ettim. 3 yıldır hizmet ettiğim MHP Malatya İl Başkanlığı görevimden, MHP Parti tüzüğünün 94. Maddesi gereğince önümüzdeki genel seçimlerde milletvekili aday adayı olmak için ayrıldığımı beyan ederim. 

Çamlıça 08,11,2022
Battalgazi İlçe Başkanlığı dönemimizde Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin izlediği politikaları yerelde tatbik ettik; nezih şehrimizin tutum, beklenti ve ihtiyaçlarına yönelik çalışmalarımız ile hizmetimizi üç yıllık süre zaafında en üst seviyelere çıkardık. Ben ve yönetimim bu çalışma sürecinde Battalgazi ilçemizdeki oy sayımızı 14 bin civarından yüzde yüz artırarak 28 bin civarına getirdik. İlçe sakinlerimizin derdi ile dertlenip sevinci ile hemhal olduk. Çalışmalarımız ve gayretimiz büyüklerimiz tarafından takdir edildi ve bizler bu kutlu davanın il başkanlığı ile şereflendirildik. 

MHP Malatya İl Başkanlığı sürecimiz pandemi sürecine denk gelse de; bu üç yıllık süre zaafında hizmetlerimizi asla sekteye uğratmadık; yeise kapılmadan hizmetlerimize devam ettik. Hemşerilerimiz ile istişareyi ve irtibatı kesmeden; İl Başkanlığı görevimizi haklı bir gururla tamamlamış bulunduk. Gerek Battalgazi İlçe Başkanlığımız gerekse Malatya İl Başkanlığımız süresinde bizlerden güler yüzünü, hayır duasını ve desteklerini eksik etmeyen tüm hemşehrilerime, dava arkadaşlarıma müteşekkirim. Görev süremiz zaafında uyum içinde çalıştığım Kıymetli Malatya Milletvekilimize, MYK Üyelerimize, Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanımıza, benimle omuz omuza yürüyen il yönetim kurulu üyelerimize ve ilçe başkanlarımıza da ayrıca teşekkür ederim.

Nezih şehrimiz Malatya’nın bir evladı olarak hizmetlerimi halisane bir gayeye bağlıyorum. Allah nasip eder, Genel Başkanımız takdir eder, sizler de destek olursanız;  gazi meclisimizde memleketimiz Malatya’yı ve siz kıymetli hemşehrilerimizi temsil etmek için yola çıkmış bulunuyorum. 

Şahsımı bu görevlere layık görüp; kendisini şehrimizde temsil etme şerefine layık gören MHP Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’ye; görev ve sorumluluk tanımlamamızı yapan ve bu konuda büyük desteğini gördüğümüz MHP Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Edip Semih Yalçın’a ve hepsi birbirinden kıymetli Divan Üyelerimize teşekkürü borç bilir, şükranlarımı arz ederim. 

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur" 

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2022, 16:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER