Başkan Gürkan Beton Santrali kurulacak sahada incelemelerde bulundu

Malatya Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden olan MESTON şirketi, beton santrali kurarak beton üretimi yapmaya hazırlanıyor. Yaklaşık 90 bin metrekarelik alana kurulacak olan beton santrali alanında incelemelerde bulunan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Malatya’da ihtiyaç duyulan betonun karşılanması noktasında önemli görev ifa edecektir” dedi.

Başkan Gürkan Beton Santrali kurulacak sahada incelemelerde bulundu

MESTON tarafından yapılmakta olan beton santralinin Malatya’daki ihtiyaç duyulan betonun karşılanması ve piyasanın regüle edilmesi noktasında önemli görev ifa edeceğini belirten Başkan Gürkan, beton santralinde çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini belirterek, tesisiAğustos ayı sonunda faaliyete geçirmeyi planladıklarınısöyledi. 
Yeni beton santrali hakkında bilgiler aktaranMalatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Latif Okyay,“Şehrimizin 6 Şubat depreminden sonra ciddi ihtiyaçları oluştu.  Bunlardan bir tanesi de beton ihtiyacı, şehrimize yaklaşık 100 bin konut yapılacak. Bu durumda da şehrimizdeki mevcut kapasitenin üstünde bir ihtiyaç oluşturdu. Bizlerde Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak şehirde beton üretimi ile ilgili denge oluşturmak hem de piyasa fiyatlarını dengelemek açısından MESTON şirketimiz aracılığıyla şehrimize yeni bir beton santral kazandırıyoruz. Santralimizin saatlik kapasitesi 240 metreküp/saat. Şu anda 90 bin metrekarede hem santral sahası hem de alan düzeltme çalışmaları yapılıyor. 2 ay sonra üretime başlamayı planlıyoruz” diye konuştu.

MESTON tarafından yapılan santralinin Malatya’ya hayırlı olması temennisinde bulunanAK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci,“Bilindiği üzere 6 Şubat’ta Malatya’nın da içinde bulunduğu bölgede asrın felaketini yaşadık. Malatya depremden en ağır darbeyi alan illerimizin başında geliyor. Yıkık, acil yıkılacak, orta hasarlı ve yeniden inşa edilecek binalarımız ile beraber Malatya’da yoğun bir inşaat faaliyeti başladı. Bu noktada mevcut beton santrallerinin kapasitesini artırma adına Malatya Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden olan MESTON’un böyle bir çalışma yapması memleketimiz için güzel ve olumlu bir gelişmedir. Bu çalışmada emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’ a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. İnşallah kısa zamanda faaliyete geçerek, özellikle de fiyatların fazla yükselmemesi noktasında denge unsuru olacak bu yatırımın Malatya’ya hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı. 
Büyükşehir Belediyesinin gerek altyapı gerekse de üstyapı noktasında yoğun bir çalışma içerisinde olduğunu söyleyenBaşkan Gürkan da konuşmasında“6 Şubat depreminden sonra bir taraftan altyapı çalışmaları yapılırken bir taraftan vatandaşımızın geçici mekânları hazırlanırken bir taraftan vatandaşımızın kalıcı konutlarına taşınmaları için çalışmalar yaparken bir taraftan da piyasanın regüle edilmesi noktasında gerek asfalt noktasında gerekse de beton santrali noktasında yoğun bir çalışma içerisindeyiz.

Bu alanda saatte 240 metreküp beton üretimi yapacak bir beton santralikuruluyor. Malatya’da ihtiyaç duyulan betonun karşılanması noktasında ve piyasanın regüle edilmesi noktasında da önemli görevi ifa edecektir. Bununla ilgili MESTON şirketimiz gerek araçların parkının oluşturulması gerek beton santralinin bütün müştemilatının alınması noktasında alımlar yapılmıştır. Yaklaşık 400 milyon TL’ye tekâmül eden bir yatırımdır. İnşallah temmuz sonu ağustosun başı gibi burayı faaliyete geçirmeyi planlıyoruz. Vatandaşımıza hizmet verilmesi noktasında çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Malatya’mıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER