banner53

Başkan Güder, hacı adaylarını uğurladı

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, hac farizasını yerine getirmek için kutsal topraklara yolculuğa çıkan hacı adaylarını uğurladı. Hacı adaylarına hitaben konuşan Başkan Güder, “Bu ülkeyi parçalamak ve bu milleti birbirine kırdırmak için çokça planlar yapılıyor. Kabe'nin karşısına geçin, ‘Ya Rabbi ülkemize ve bütün Müslümanlara tuzak kuranların tuzaklarını başlarına geçir’ diye içten dua edin” dedi.

Başkan Güder, hacı adaylarını uğurladı

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, hac farizasını yerine getirmek için kutsal topraklara yolculuğa çıkan hacı adaylarını uğurladı.  Hacı adaylarına hitaben konuşan Başkan Güder, “Bu ülkeyi parçalamak ve bu milleti birbirine kırdırmak için çokça planlar yapılıyor. Kabe'nin karşısına geçin, ‘Ya Rabbi ülkemize ve bütün Müslümanlara tuzak kuranların tuzaklarını başlarına geçir’ diye içten dua edin” dedi.

Malatya’dan kutsal topraklara gidecek olan hacı adayları, Sümer Camii yanındaki alanda dualarla uğurlandı. Uğurlama töreninde hacı adayları ile bir araya gelen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, hacı adayları ile sohbet ederek, ülkemizin ve milletimizin birliği için bol bol dua etmelerini istedi. Başkan Güder, “Hakikaten duygu yüklüyüz. Ne mutlu o güzel mekanlara gidenlere. Ne mutlu ki o en güzele misafir olanlara, Yüce Rabbime misafir olanlara ve bu misafirliği layığı ile hakkı ile yerine getirenlere. Değerli hacı kardeşlerim Kabe’ye gittiğinizde hakikaten şunu aklınızdan çıkarmayın. Yüce Rabbinize misafir olmuşsunuz ve siz nasıl en kıymetliye misafir olduğunuzda, nasıl davranmanız gerekiyorsa o hissiyatı yaşamanızı ve o hissiyatta orayı ziyaret etmenizi sizden istirham ediyorum.  Arafat'a çıkacağız. Adem atamızın çıktığı yere çıkacağız. Hazreti Havva annemiz ile buluştuğu yere, günahların af olduğu yere. Ama nasıl günahlar af olacak. Hz. Adem gibi Hz. Havva gibi tövbe edenlerin günahları af olacak. Yoksa gidip geldiğimizde, hakikaten oranın anlamını vermediğimizde, oranın anlamını yaşamadığımızda, gerçekten haccımızın hac olmayacağına inanıyorum. O yüzden giden kardeşlerime ne mutlu diyorum. İnşallah gidecekler orada annelerinden doğduğu gibi günahsız bir şekilde inşallah ülkemize dönecekler. Rabbim sağlık ile gitmenizi, sağlıkla evinize, çocuğunuza ulaşmanızı Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum. İnşallah oraya gittiğinizde, sayın müftümde bahsetti; ülkemiz üzerinde çokça oyunlar oynanıyor. Bu ülkeyi parçalamak ve bu milleti birbirine kırdırmak için çokça planlar yapılıyor, çokça tuzaklar yapılıyor. Kabe'nin karşısına geçin, ‘Ya Rabbi ülkemize ve bütün Müslümanlara tuzak kuranların tuzaklarını başlarına geçir’ diye içten dua edin. ‘Ya Rabbi’ deyin ‘Birliğimizi, beraberliğimizi daim et’ diye dua edin. Hocamda söyledi. Gerçekten orada kılınan 1 rekat namaz, diğer yerlerde kılınan 1000 rekat namazla eş değerdir” diyerek, hacı adaylarının kutsal topraklarda bol bol dua etmelerini istedi.

Başkan Güder’in konuşmasının ardından hacı adayları dualarla kutsal topraklara uğurlandı. 

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2019, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER