Ahilik Haftası Kutlama Heyetinden Başkan Gürkan’a Ziyaret

TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin ve beraberindeki heyet, 34’üncü Ahilik Kültür Haftası etkinlikleri kapsamında Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı makamında ziyaret etti.

Ahilik Haftası Kutlama Heyetinden Başkan Gürkan’a Ziyaret

13-19 Eylül tarihleri arasında kutlanan Ahilik Kültür Haftası etkinlikleri kapsamında 
Ziyarette, Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren, “ Ahilik Kültür Haftası nedeniyle Başkanımızı ziyaret ettik. Başkanımız her zaman esnaf ve sanatkârlarımızın yanında olmuştur ve olmaya da devam ediyor. Biz bunu Battalgazi Belediye Başkanı olduğu dönemde de gördük şimdide görüyoruz. Büyükşehir Belediyesinde yaptığı çalışmalarından dolayı kendilerini tebrik ediyorum. Şu anda iki yıl içerisinde tüm ilçelerimizin alt ve üst yapı çalışmaları yapıldı ve yapılmaya devam ediliyor. Bundan dolayı da kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.
Esnaflara ve sanatkârlara verdiği desteklerden dolayı Başkan Gürkan’a teşekkür eden Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, “ Bu hafta Ahilik Haftası aslında esnafın bayramıdır. Esnafın kurultayıdır, esnafın sıkıntılarını dile getirdiği bir gündür. Selahattin Başkanımız esnafın içinde olan, esnafa gelen ve esnafı çok iyi tanıyan bir başkanımız. Yıllarca hem Battalgazi Belediye Başkanlığı döneminde hem de Büyükşehir Belediyesinde Malatya’nın ileri gitmesi ve bölge şehir olması için, Malatya’nın tek merkezden açılıp da üç dört merkeze dönmesi için elinden gelen mücadeleyi veren bir başkanımız. Esnafa her zaman kapısının açık olduğu, esnafın sorunlarını dile getirdiği, her zaman esnafı dinleyip içerisinde olan bir başkanımız. Ben kendisine başarılar diliyorum. Esnaf demek Malatya demek. Esnaf sanatkâr camiası küçük değil. Bütün ilçelere, mahallelere ve köylere gidildiği zaman mutlaka bir esnafla karşılaşılır. Esnafımız bundan sonra Ahilik Kültüründen gelen ben siftah ettim komşum siftah etmedi anlayışıyla Ahilik Kültürünü yaşatmak için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

Esnafın fedakâr ve cefakâr olduğunu dile getiren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “ Esnafımız, milletin menfaati söz konusu olduğunda kendi temel ihtiyaçlarından vazgeçer ve memleket sevdasıyla memleket için ne yapılması gerekiyorsa onu yaparlar. Bu anlamda Malatya esnafımızı kutluyor ve tebrik ediyorum. Belediye Başkanlığım süresince esnafımızın halkı aldatma veya yanlış yapma noktasında esnafımızda bir olumsuzluk duymadım. Bu bütün esnaflarımız için geçerli. Bu da Malatya’nın şehrül emini olarak yüzümüzün akıdır diyorum. Başkanlarımızın şahsında tüm üyelerimizi tebrik ediyor kutluyorum. Pandemi hadisesini dünyada olduğu gibi ülkemizde ve şehrimizde olumsuz neticelerini yaşadık. Bunun asgari bir şekilde vatandaşımıza ve esnafımıza sirayet etmesi için elimizden gelen çabayı ve gayreti gösterdik. Malatya örneği Türkiye’de en başarılı örneklerden bir tanesi olmuştur. Maske, hijyen, mesafe, gıda dağıtımları, esnaflarımıza yardımlar noktasında Malatya güzel bir örnek oldu. Burada Başkanlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah hep birlikte Malatya’yı aydınlık geleceğe birlikte taşıyacağız. Esnafımız da zengin olacak. Esnafımız bol kazançlı, helal kazançlı güzel karlar elde edecekler. Esnafımızın refah seviyesi yükselince, Malatya zenginleşince bizde onun mutluluğunu yaşayacağız. İnşallah el birliğiyle Türkiye’ye örnek meslek birliklerini sergileyeceğiz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER