Zalo filmi çekimleri devam ediyor

Yeşilyurt’un Tarihi Konakları Ve Doğal Zenginlikleri ‘Zalo’ Filmine Ev Sahipliği Yapıyor

Zalo filmi çekimleri devam ediyor

Yeşilyurt Belediyesi tarafından başlatılan restorasyon projeleriyle tarihsel ruhu yeniden canlanan Tarihi Yeşilyurt Konakları ile Kadim Çırmıhtı’nın yeşil alanları ve doğal zenginlikleri, ünlü sanatçı Sermiyan Midyat’ın başrolünü üstlendiği ‘Zalo’ filmine ev sahipliği yapıyor.
‘ZALO’ FİLMİNİN ÇEKİMLERİ TARİHİ KONAKLAR, CADDE VE PARKLARDA DEVAM EDİYOR
Yapımcı ve yönetmen koltuğunda Necati Aslan’ın oturduğu, oyuncu kadrosunda ise büyük bir hayran kitlesine sahip Sermiyan Midyat başta olmak üzere tanınmış çok sayıda sanatçının yer aldığı komedi filmi Zalo’nun çekimleri, Yeşilyurt’un eski yerleşim yeri olan Kadim Çırmıhtı’da ki Tarihi Konaklar, Çırmıhtı Meydanı, Ahmet Atılgan Parkı, Terzi Deresi, İnek Pınarı ve Görgü Mahallelerinde devam ediyor.
FİLM EKİBİ, ÇIRMIHTI’NIN EŞSİZ GÜZELLİKLERİNİN TADINI ÇIKARTIYOR
Sabahın erken saatlerine kurulan film setine gelen yönetmen, oyuncu ve set ekibi, bir yandan filmin çekimlerini büyük bir titizlikle sürdürürken, boş vakitlerinde ise Kadim Çırmıhtı’nın doğal güzellikleri ve yeşil alanlarında vakit geçirip, restorasyonları tamamlanan Tarihi Yeşilyurt Konakların mistik ve sakin ortamında dinleniyor.
Çırmıhtı’nın yöresel lezzetlerinden tatmayı ihmal etmeyen film ekibine mahalle sakinleri ise yoğun ilgi gösteriyor.
Esnafların ve vatandaşların çeşitli ikramlarda bulunduğu film ekibi, sakin ve sessizliği kadar iklimi ve doğal güzellikleriyle farklı bir atmosfere sahip Çırmıhtı’nın huzurlu ortamında filmin karelerini bir araya getirip, başarılı bir yapıtı ortaya çıkarmaya çalışıyor.
TARİHİ YEŞİLYURT KONAKLARI TÜM İHTİŞAMIYLA FİLME AYRI BİR DEĞER KATIYOR
Toplum ve insan hayatından komik ve düşündüren bazı olayların yer aldığı ‘Zalo’ filmine ev sahipliği yapan Yeşilyurt Tarihi Konakları tüm ihtişamıyla filme farklı bir değer katarken, doğal ve tabiat zenginlikleri ise komedi türündeki filmin çekimlerine renklilik ve canlılık kazandırıyor.
“MEHMET ÇINAR BAŞKANIMIZIN SANATA GÖSTERDİĞİ HASSASİYET TAKDİRE ŞAYAN”
‘Zalo’ filminin bazı bölümlerini Yeşilyurt’ta çekmekten çok büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Yapımcı ve Yönetmen Necati Aslan, filmin güzel ve sakin bir ortamda çekilmesi adına her türlü desteği sağlayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın sanatsal etkinliklere gösterdiği hassasiyeti takdirle karşıladıklarını söyledi.
 “ÇOK GÜZEL AĞIRLANIYORUZ, HERKESE SONSUZ TEŞEKKÜRLER”
Doğal yapısı ve restore edilen eski konaklarıyla Anadolu kültürünü yansıtan öğelere sahip Yeşilyurt’ta çok güzel bir ortamda film çekimlerinin devam ettiğini belirten Yapımcı ve Yönetmen Necati Aslan, “Film Malatya’da geçen bir olay, herkesin keyifle izleyeceği, gülüp eğleneceği güzel bir aile filmi çekiyoruz. Malatya’lıyım ve burayı çok seviyorum.Malatya’nın örf, adet, gelenek ve göreneklerini, tarihi dokusunu ve zenginliklerini elimizden geldiğince ön plana çıkarmaya çalışıyoruz.Her şeyden çok memnunuz, Yeşilyurt’u çok seviyoruz, insanı ayrı bir güzel, burada çok güzel ağırlanıyoruz.Keyif aldığımız bir proje, inşallah çok güzel olacak.Sermiyan Midyat gibi değerli bir ismin bu projede yer alması bizleri onurlandırmaktadır.Çok keyifli bir ortamda çalışıyoruz.  Yakın bir zamanda ‘Karındaş’ isimli bir dizi filmini de Malatya’da çekeceğiz.  Hayırlısı ile şu anda ki filmi çektikten sonra Ekim ayı gibi dizi filmimize başlayacağız. Film ekibimizin ihtiyaçlarının karşılanması adına bütün imkânları seferber eden Yeşilyurt Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çınar’a çok teşekkür ediyoruz. Restorasyonu tamamlanan Tarihi Konaklarımız doğal bir film platosudur, burada olmaktan böylesine güzel bir yerde film çekmekten memnun oluyoruz. Ayrıca buranın çok güzel yeşil alanları ve doğal güzellikleri var, esnafların ve vatandaşların gerek ikramları olsun gerekse de güler yüzlü oluşları ve misafirperverliği ise her yönüyle muhteşem, ekip olarak çok rahat koşullarda filmi tamamlamaya çalışıyoruz. Yeşilyurt Belediye Başkanımıza, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü çalışanlarına, esnaflara ve vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi.
“YEŞİLYURT’TA ÇOK GÜZEL AĞIRLANDIK”
Yeşilyurt’ta çok güzel ağırlandıklarını söyleyen Sanatçı Sermiyan Midyat ise, “ Malatya’ya ilk kez Yönetmenimiz Necati Aslan sayesinde geldim ve çok beğendim. Arapkir ve Akçadağ’dan sonra Yeşilyurt’a geldik, güzel ve eğlenceli bir film çekiyoruz. Burada çok yoğun ilgi görüyoruz, herkese teşekkürler. Necati Aslan hocamla ilk kez çalışıyorum, uzun zaman sonrada ilk kez yazıp ve yönetmediğim bir filmde oynuyorum. Filmde zalo ağayı oynuyorum, marabalarla zalo ağa arasında yaşanılan komik bir film çekiyoruz. Gittiğimiz her yerde olduğu gibi burada da bizi sevenlerle bir arada olmaktan memnun oluyoruz, insanlarla iç içe olmayı, sohbet etmeyi seviyorum. Ancak koronavirüs salgınından dolayı çekiniyorum, bazen yanlış anlaşılıyor olabilir ancak kusurumuza bakmasınlar, sosyal mesafe bu dönemde çok önemli, mesafeli durmaya çalışıyoruz. Hem kendimiz hem de sevdiklerimiz için dikkatli olmalıyız. Koronasız günlerde inşallah daha içli dışlı olacağız sevdiklerimizle inşallah.” Diye konuştu.
“YEŞİLYURT, ESFANE BİR YER”
Malatya’da olmaktan çok büyük keyif aldıklarını söyleyen Sanatçı Kıvanç Baran Aslan ise “Malatya’da gerçekten çok güzel karşılandık, buranın doğal güzelliklerinin yanı sıra insanları çok güzel, misafirperver ve sıcak bir ortamda filmimizi çekiyoruz.Malatya’nın yemekleri ayrıca güzel, keyifli vakit geçiriyoruz. Yeşilyurt’ta olmaktan ayrıca mutluyuz, burası gerçekten efsane, adı üstünde Yeşilyurt.Parklar, yeşil alanlar, çevre düzenlemesi harika, Belediye Başkanı Mehmet Çınar ve ekibine teşekkürlerimi gönderiyorum.Arapkir ve Akçadağ’a da gittik oralarda aynen güzel yerler, ancak Yeşilyurt bir başka gerçekten.” şeklinde konuştu.
“YEŞİLYURT’U VE İNSANLARINI ÇOK BEĞENDİK”
Malatya’da çok güzel ağırlandıklarını ifade eden  Sanatçı Zafer Kora ise, “Malatya’ya daha önceden gelmiştim, burada bizleri en fazla mutlu eden; misafirperverliktir. Buranın insanları çok samimi ve candan davranıyorlar. Gevrek Ali’nin bir hikayesini canlandırıyoruz. Arapkir’de yaşamış bir aşiretin üç maraba çocuğunun eşkıyalık yapıp Valiyi soymasına kadar gelişen komik bir film çekiyoruz. Yeşilyurt’un doğal güzellikleri ve yemeklerini çok beğeniyorum. Her  yerde olduğu gibi burada da misafirperverlik gördük, samimiyet gördük. Yeşilyurt’u ve insanlarını çok beğendik, herkese teşekkürler.” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2020, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER