Yeşilyut'ta Mahalle Yolları Yenileniyor

Tecde Mahallesinde gerçekleşen yol yenileme hizmetlerini inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Kış ayındaki aşırı yağışlardan dolayı yıpranan ve bozulan tüm yollarımızı baştan aşağıya yenileyerek araç ve yaya trafiğindeki kalite standartını artırıyoruz.” diye konuştu.

Yeşilyut'ta Mahalle Yolları Yenileniyor

Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ekiplerinin ilçenin tüm yaşam alanlarında 2022 Yılı Yatırım Programına alınan çalışmaları aksatmadan sürdürdüğünü ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Yeşilyurt’umuzun bütün bölgelerinde havaların ısınmasıyla birlikte 2022 Yılı Yatırım Programına aldığımız imar yolu açma, yol genişletme, sıcak asfalt ve sathi kaplama öncesi alt yapı çalışmaları, bakım, onarım ve tadilat çalışmalarımız tüm hızıyla sürmektedir. Kış ayındaki yağışlar ve soğuk havadan dolayı bozulan ve yıpranan yollarımızdaki eksiklikleri gideren ekiplerimiz, hemşehrilerimize standartı yüksek, güzel ve akıcı yollarda yolculuk yapma imkânı sunuyorlar.” diye konuştu.

Kaliteli, güzel ve modern bir yaşamın temelinde konforlu, sağlıklı ve güvenli yolların olduğunu hatırlatan Başkan Çınar, “ Pandeminin etkisinin hızla yitirmesi, normal hayat koşullarına dönmemizle birlikte özellikle yaz ayında ilçemizin tüm bölgelerinde ciddi bir hareketlenme bekliyoruz. Kırsal bölgelerimizde, bağ ve bahçe alanlarında, mesire ve park alanlarımız ile tarım arazilerimizde ki araç yoğunluğunu hesap ederek yollarımızın kaliteli ve akıcı olması için şimdiden gereken tedbirleri alıyoruz, var olan eksiklikleri gideriyoruz. Yurt içi ve yurt dışından kentimize gelecek olan misafirlerimizi en güzel şekilde ağırlamak, güzel yollarda yolculuk etmelerine imkân tanımak içinde için yollarımızın kalite standartını artırmaktayız. Eksikleri giderilen yollarımızı tam kaplamalı fınısherli sıcak asfalt ile buluşturup modern bir görüntüye ulaştırıyoruz. Belirlediğimiz plan ve program çerçevesinde 82 mahallemizin tamamındaki ulaşım ağındaki eksiklikleri kalıcı, güçlü ve nitelikli yatırımlarımızla giderip, yollarımızın daha güvenli ve daha sağlıklı olmasını sağlayacağız. Asfalt dönemimizdeki her günümüzü dolu dolu geçirip, bir günümüzü bile boş geçirmeden 7/24 ulaşım ağımızın standartını yükseltmek adına sahada olacağız, ekiplerimiz bir nevi arı gibi çalışacaklar. Hızlı, kaliteli ve güvenli bir ulaşım için var gücümüzle çalışıyoruz. Ramazan Ayı ve sıcak havaya rağmen özverili bir şekilde vatandaşlarımıza hizmet eden tüm mesai arkadaşlarımızı tebrik ediyorum ve iyi çalışmalar diliyorum.” diye konuştu.

Tecde Mahalle sakinleri de, mahalleye yapılan yatırımlardan dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a teşekkürlerini sundular.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner72

banner71