Vekil Dediğiniz Hizmetkâr Olmalı

İYİ Parti Malatya Milletvekili Adayı Şeyhmus Göçmez “Malatya’nın gelişiminde en önemli rolü Hekimhan, Kuluncak ve Darende üçgenindeki maden kaynakları alacaktır” dedi.

Vekil Dediğiniz Hizmetkâr Olmalı

Partililer ile birlikte Hekimhan ve Kuluncak ilçelerine çıkarma yapan İYİ Parti Milletvekili Adayı Şeyhmus Göçmez, vatandaşlar tarafından oldukça sıcak karşılandı.

“Vekil Dediğiniz Hizmetkâr Olmalı”

“Vekil dediğiniz hizmetkâr olmalı aslolan sizsiniz bizler eğer seçerseniz sizlerden vekâleti alıp sizler için çalışacak kişileriz.” diyen Milletvekili Adayı Şeyhmus Göçmez, Hekimhan’ın öneminden bahsederek “Hekimhan ilçemiz demir, jibs, krom bakımından oldukça büyük önem arz etmektedir. Bu bölgeye yapılacak yatırımlar ile Hekimhan’ımız şahlanacaktır. Hekimhan’ımızın şahlanması ile birlikte Malatya’da bu gelişimden kendine düşen payı alacaktır. Hekimhan, Darende, Kuluncak merkezli yapılacak olan bir süt kooperatifi ile bu bölgede tarım ve hayvancılığı da geliştirerek süt ve süt ürünlerini işleyerek yapılacak ürünler için bölgeyi cazibe merkezi haline getirmek İYİ Parti iktidarında inşallah bizlere nasip olacaktır” dedi.

“1 Ton Toryum Bir Milyon Ton Petrole Eşittir”

Göçmez: “Kuluncak ilçemiz şahlanacak diye basına demeç verenler aradan geçen süreçte şahlanmayı bırakın ilçeden göçe dahi engel olamamıştır. Kuluncak ilçemize açılacak bir Madencilik OSB ile buradaki gençlerin önü açılacak ve iş sıkıntısı yaşamayacaktır. Madenciliğin merkezi durumunda ki Kuluncak ilçemizde özellikle çıkartılacak toryum ile bölge ekonomik açıdan gelişmekle beraber cazibe merkezi olacaktır. 1 ton Toryum bir milyon ton Petrole eşittir. Vatandaşlarımıza sürekli ısıtılarak müjde diye aktarılan masallardan ziyade bir gerçekle karşı karşıyayız. Malatya bölgede söz sahibi olacakken bürokratların, siyasilerin, belediye başkanlarının sadece kamera karşısında şov yaptığını görüyoruz. Kuluncak ilçesinde yerin altından çıkan sıcak su ile bir Termal Otel ve Kaplıca yapılmasının önünde ki en büyük engel mevcut yöneticilerdir. Kuluncak jeolojik ve coğrafik konumu itibarı ile aktif bir tektonik kuşak üzerinde yer aldığı için jeotermal enerji açısından ülkemiz içinde bulunduğu konum itibariyle zengin bir konumdadır. Bu anlamda yapılacak bir tesis ile jeotermal kaynaklar elektriği yüzde 50 daha ucuza almamıza neden olacaktır. Ama bunları mevcut kadrolar ile yapmak hayaldir. O nedenle diyoruz ki projelerimiz hazır İYİ Parti iktidarında Kuluncak Malatya’nın gelişiminde en önemli etken olacaktır.” şeklinde konuştu.

İYİ Parti Malatya Milletvekili Adayı Şeyhmus Göçmez: “Sahalarda olmaya, anlatmaya ve çözüm üretmeye devam edeceğiz. İnşallah 15 Mayıs itibariyle Malatya Milletvekilleriyle tarih yazacağız.” dedi.

İYİ Parti Malatya Milletvekili Adayı Şeyhmus Göçmez İl, İlçe Başkanları ve partililerle birlikte Darende İlçe Başkanlığı ve esnaf ziyaretinde bulundular.

“Çözüm Üretmeye Devam Edeceğiz”

Darende İlçe Başkanlığını ziyaret eden İYİ Parti Malatya Milletvekili Adayı Şeyhmus Göçmez burada yaptığı açıklamada: “İnsanlarımızı, hemşerilerimizi ziyaret ediyor sorunları dinliyoruz. Çözüm önerilerimizi ve projelerimizi anlatıyoruz. Sahalarda olmaya, anlatmaya ve çözüm üretmeye devam edeceğiz. İnşallah 15 Mayıs itibariyle Malatya Milletvekilleriyle tarih yazacağız.” dedi.

“Esnafımızın Her Zaman Yanında Olacağız”

Darende esnafını tek tek dolaşan İYİ Partili Göçmez burada esnafın sorunlarını dinleyerek “Darende esnafı burada uzun zamandır imar izni verilmediğinden şikâyetçi. Esnaf para dolaşımı olmaz ise kazanamaz, kazanamaz ise vergi ödeyemez, vergi ödeyemez ise ekonomik açıdan ilçeler ve şehirler gelişemez. O nedenle esnafımıza can suyu olmak gerekiyor. Esnafında aralarında bulunduğu bir toplantı yapılmalı ve yöneticiler onlardan gelen önerileri göz ardı etmemeli. İYİ Parti olarak bizler, esnafın sadece hatırını soran değil, derdine ortak olan ve çözüm üreten kapsamlı bir siyaseti sürdürme kararlılığındayız. Esnafımızın her daim yanında olmaya bu anlamda devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“Çiftçimize Mazot, Gübre, Tohum, Elektrik ve Sulamada Girdi Desteği”

İYİ Parti Malatya Milletvekili Adayı Şeyhmus Göçmez son olarak Darende ilçesi Yeniköy Mahallesinde vatandaşlarla bir araya gelerek sorunları dinleyip çözüm önerilerini açıkladı. Göçmez: “Son yıllarda ülkemizde liyakatsiz yönetim, kontrolsüz döviz kuru, keyfi faiz oranları ve başarısız ekonomi politikaları sonucu; üretim maliyetleri her sektörde olduğu gibi tarımda da yükseldi. İYİ PARTİ olarak bizler, koşullar her ne olursa olsun çiftçimizi döviz kuruna ezdirmeyeceğiz. Çünkü milletimizin hep birlikte refah içinde yaşayabilmesinin ön koşulu, temel gıdalara hiçbir maddi endişe duyulmadan erişebilmekten geçmektedir. Bugünkü ekonomik sıkıntılarda hem gıda hem ham madde fiyatlarının herkesin erişebileceği seviyelerde tutulabilmesi için, devlet desteklerinde tarımın öncelikli olması gerektiğine inanıyoruz.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER