Soykan Parkı’nda Vatandaşlara Aşure İkram Edildi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Aşure Programı Düzenledi

Soykan Parkı’nda Vatandaşlara Aşure İkram Edildi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından, Muharrem Ayı dolayısıylaSoykan Parkı’nda vatandaşlara aşure programı düzenledi.
Sosyal belediyecilik alanında yapmış olduğu çalışmalarla her zaman vatandaşının yanında olma gayreti ve çabası içerisinde olan Malatya Büyükşehir Belediyesi, Muharrem Ayı dolayısıyla Soykan Parkı’nda vatandaşlara aşure ikramında bulundu.Aşure ikramı programına Malatya Büyükşehir Başkanı Selahattin Gürkan, 7. Ana Jet Us Komutan Vekili Yarbay Mehmet Akçalı, İl Jandarma Komutanı Ercan Altın, Malatya İl Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Deniz, Bankası Bölge Müdürü İlhan Kaştı, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mesut Samanlı, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Özlem Pelitoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Çetin Şişman, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Cemal Noğay, Muhtarlar, Esnaf ve Meslek Oda Başkanları, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan yaptığı konuşmada, “Önceliklebütün milletimizin Muharrem ayını tebrik ediyorum. Muharrem ayı Allah’ın ayıdır. Allah'ın 12 ayı vardır. Bunun 4 ayı Şaban, Recep, Muharrem ve Ramazan’dır. Muharrem ayı da Allah'ın kutsal saydığı aylardan bir tanesidir. Muharrem ayı dünya tarihinde önemli olayların olduğu aydır. Peygamber Efendimizin evladı Resullerini katleden Kerbela hadisesi de bu ayda gerçekleşmiştir. Hz Hüseyin'e ve 72 Kerbela şehidimize rahmet diliyorum” dedi.
Başkan Gürkan birlik ve beraberliğin önemine de değinerek, “Bir bahçede çok çiçekler olur ve farklı farklı olursa o bahçe çiçek bahçesi olur. Meyve bahçesinden farklı meyveler olduğu takdirde orası da meyve bahçesi olabilir. Bir ülkede bir şehirde farklı düşüncedeki insanların olması o şehri dinamik hale getirir, o milleti dinamik hale getirir.Bu tür şeyler bizim zenginliğimiz olması gerekirken fitne ve fesatların içimize soktukları nifaklar bizi birbirimize düşürmeye çalışmıştır.  Bundan böyle bizler bu tür maruz kaldığımız şeylerden bigâne olmamız gerekiyor. Uyanık olmamız lazım, dikkatli olmamız lazım. Allah milletimizin birliğini beraberliğini düzenini bozmasın. Muharrem ayının öncelikle Malatyalılara, Alem-i İslam'a,  milletimize ve insanlığa barış ve huzur getirmesini Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum” şeklinde konuştu.
Başkan Gürkan konuşmasını bitirdikten sonra Soykan Parkı’nda vatandaşlara aşure ikramında bulundu. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER