Şehir Mezarlığında Peyzaj Çalışması Yapılıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürlüğü ekipleri, kendi sorumluluk alanları içerisinde bulunan mezarlıklarda yaptıkları çalışmalarla peyzaj işine başladı. 

Şehir Mezarlığında Peyzaj Çalışması Yapılıyor

Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürlüğü’ne bağlı personellerin geçtiğimiz aylarda aldıkları hizmet içi eğitim ve mesleki daldaki kursları uygulamaya başladı. Mezarlıklar Şube Müdürlüğü’ne bağlı personeller bu noktada aldıkları eğitimi uygulayarak sorumluluk alanları içerisindebulunan mezarlıklarda peyzaj çalışmaları gerçekleştirdiler. 

Malatya Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürü Osman Gönültaş, Ziraat Mühendisi Hamza Birgin ve ekiplerinin yaptığı çalışmalardan bahsederek, “Mezarlıkta bulunan Begüm Kartal Parkı, Musallanın karşısında bulanan parkta ve vatandaşların yoğun olarak kullandıkları ve dinlendikleri alanlardaki peyzaj çalışmalarımıza başladık. Bu süreçte peyzaj çalışmalarından dolayı emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ederim. Aynı zamanda çalışmalarımız şehitliğimizdeki çiçek yenilemesi ile devam ediyor. Buna istinaden mezarlık alanımızda bulunan boş parsellerdeki otların biçilmesi, temizliği, ilaçlanması ve kuruyan ağaçların toplanmasıyla birlikte birimimize bağlı diğer 11 mezarlıklarda da faaliyetlerimizi aralıksız sürdürüyoruz.  Vatandaşlarımıza daha rahat, daha temiz ve daha güzel bir ortam sağlayabilmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret ediyoruz. Bu anlamda bize her türlü desteğini esirgemeyen Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a ekip arkadaşlarım ve şahsım adına teşekkür ederim” şeklinde konuştu. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER