Sadıkoğlu’ndan asbest isyanı!

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, yıkımlarda yeteri kadar tazyikli su kullanılmadığı için ortaya çıkan asbest tozlarına tepki göstererek, “İnsan sağlığı bu kadar ucuz olmamalı. Şehri yönetmek için halktan aldıkları yetkiyi hizmet için değil de zenginleşmek için kullanan yerel yöneticileri akşam saatlerinde şehir merkezini gezmeye davet ediyorum” dedi.

Sadıkoğlu’ndan asbest isyanı!

Başkan Sadıkoğlu, gittiği İnönü Caddesi’ndeki asbest tozlarının oluşturduğu toz bulutunu görünce bir video çekerek sosyal medya hesabında paylaştı.

Sadıkoğlu, video paylaşımında şu ifadelere yer verdi;

“Saat 18:00, İnönü Caddesi

Ortalık toz duman, göz gözü görmüyor…

Asbest tozu hepimizi kanser yapacak. İnsan sağlığı bu kadar ucuz olmamalı! İlk günden bu yana defalarca söylememize rağmen yıkımlarda yeteri kadar tazyikli su kullanılmıyor.

Bu şehirde deprem olmamış gibi anlatıp her şey düzeldi algısı yaratanlar, sırça köşklerinden çıkıp vatandaşa kulak verirlerse gerçekle yüzleşecekler.

Şehri yönetmek için halktan aldıkları yetkiyi hizmet için değil de zenginleşmek için kullanan yerel yöneticileri akşam saatlerinde şehir merkezini gezmeye davet ediyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER