Minik Yüreklerin Dini Değerlerle Büyümeleri Çok Önemlidir

Yeşilyurt Belediyesi Kimek Erdem Okulu’nda‘Kuran’a Geçiş Merasimi’ Heyecanı Yaşandı

Minik Yüreklerin Dini Değerlerle Büyümeleri Çok Önemlidir

Yeşilyurt Belediyesi Kiltepe Meslek Edindirme Kurs Merkezinde açılan Erdem Okulu öğrencileri tarafından gerçekleştirilen Kuran’a Geçiş Merasimine katılan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Geleceğe bırakılacak en kıymetli yatırım; ahlaki ve milli değerlere sahip, dini değerleri hayatının merkezine alan çocuklarımızdır.” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediyesi ile Yeşilyurt İlçe Müftülüğü tarafından ‘Yeşeren Tohumlar’ Projesi çerçevesinde Esma Biltaci Kültür ve Sanat Merkezinden sonra Kiltepe Meslek Edindirme Kurs Merkezinde hizmete sunulan Erdem Okullarında Kuran’a Geçiş Merasimi heyecanı yaşandı.

Erdem Okulundaki temel dini bilgiler ve değerler eğitimi derslerine katılan 4 ile 6 yaş aralığındaki çocukların yer aldığı Kuran’a Geçiş Merasimi büyük beğeni toplarken, Zeynep Esen ve Muhammed Taha isimli öğrenciler tarafından okunan Kuran-ı Kerim Tilavetleri duygusal anların yaşanmasına neden oldu.
Kuran’a Geçiş Merasimini başarılı bir şekilde gerçekleştiren öğrencileri teker teker tebrik eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, çocukların erken yaşlarda Kuran-ı Kerim’le tanışmaları ve temel dini bilgileri öğrenmelerinin gelecek hayatlarına büyük değerler kazandıracağını söyledi. 

Erdem Okullarının çocukların doğru ve güzel bir hayat yaşaması için önemli bir misyon üstlendiğini söyleyen Başkan Çınar, “ İlçe Müftülüğümüzle birlikte ‘Yeşeren Tohumlar’ projesi kapsamında ilkini Esma Biltaci Kültür ve Sanat Merkezinde faaliyete sunduğumuz daha sonra gelen taleplerin ardından ikincisi burada açtığımız Erdem Okullarımıza katılan öğrencilerimize temel dini bilgiler, değerler eğitimi ve ahlak kuralları üzerine güzel eğitimler veriliyor. 4 ile 6 yaş aralığındaki çocuklarımızın yer aldığı Erdem Okullarımızda ki Kuran-ı Kerim derslerine geçen çocuklarımızın bu özverisi, heyecanı ve gayreti bizleri gelecek adına umutlandırmaktadır. Çocuklarımızın öğrendiklerini hem yaşadıkları hayata hem de ders hayatlarına yansıtmaları onların daha güzel ve kaliteli bir hayat yaşamalarına vesile olacaktır. Çocuklarımızın erken yaşlarda temel dini bilgileri ve ahlak kurallarını öğrenmeleri onların hoşgörülü, yardımsever ve paylaşımcı bir hayat anlayışına sahip olmalarını sağlayacaktır. Kuran’a Geçiş Merasimini başarıyla sergileyen evlatlarımızın başarılarından bizler gurur duyuyoruz.Kuran- Kerim bizim tek rehberimiz ve tek yol göstericimizdir. Cenab-ı Allah’ın emirleri, Peygamber Efendimizin Hadisi Şerifleri her daim yolumuzu aydınlatacaktır. Çocuklarımızın bu yaşlarda Kuran’ı öğrenmeleri, o eşsiz duyguları birlikte yaşamaları parlak ve güzel bir hayata atılmalarını sağlayacaktır.Çocuklarını buradaki kursa gönderen bütün ailelerimiz başta olmak üzere kurs idarecilerimize, öğretmenlerimize ve her biri ayrı bir değer olan çocuklarımızı tebrik ediyorum, başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Kiltepe Mahalle Muhtarı Celal Demirtaş’ta, Kuran-ı Kerim derslerine başlayan çocukları tebrik ederken, Kiltepe Meslek Edindirme Kurs Merkezi başta olmak üzere mahalleye yapılan tüm yatırımlardan dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a teşekkürlerini sundu.
Konuşmaların ardından Kuran-ı Kerim öğrenmeye başlayan öğrencilere teşekkür belgesi ile hediyeler takdim edildi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner72

banner71