Milletvekili Ağbaba'dan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, yazılı bir açıklama yaptı

Milletvekili Ağbaba'dan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

AĞBABA, “30 AĞUSTOS’U HER ZAMANKİNDEN DAHA COŞKULU KUTLAYACAĞIZ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, AKP’nin milli bayramlara karşı ‘alerjisi’ olduğunu belirterek, kısıtlama getirseler de 30 Ağustos tüm Türkiye’de her zamankinden daha coşkulu kutlanacak” dedi.

OMUZ OMUZA MÜCADELE VERİLEREK DESTAN YAZILDI

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. Ağbaba, 98 yıl önce, 30 Ağustos’ta dönemin tüm güçlü devletlerine karşı yokluk ve kısıtlı imkanlar içinde verilen mücadelenin zaferle taçlandığını ifade etti. Ağbaba, “30 Ağustos, emperyalist güçlere karşı, toplumun tüm kesimlerinin dil, din, ırk, mezhep farkı gözetmeksizin bir araya geldiği, omuz omuza mücadele vererek zafer destanının yazıldığı günün adıdır. 30 Ağustos çağdaş ve demokratik Türkiye Cumhuriyetin simgesidir” dedi.

MİLLİ BAYRAMLARI KUTLAMAMAK İÇİN HEP BAHANE BULDULAR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba; “Milli bayramları kutlamamak için ya hasta ya da gezide olan, 18 yıllık iktidarları boyunca hep bir bahane öne sürerek kutlamalardan kaçan AKP yöneticileri Türkiye’nin milli değerlerini de ayaklar altına almayı sürdürmektedir. Stadyum kutlamalarını kaldırarak, kamu kurumlarındaki TC ibarelerini silerek, ismi Atatürk olan stadyumların isimlerini değiştirerek, okullarda okunan andımızı kaldırıp , Danıştay kararına rağmen halen okutmayarak şüpheye yer vermeyecek ölçüde Cumhuriyete ve onun kazanımlarına karşı olduğunu göstermektedir” ifadelerini kullandı.

AKP’NİN İMDADINA BU YIL DA PANDEMİ YETİŞTİ

Geçmiş yıllarda olduğu gibi milli bayramları kutlamamak için bahane arayışına giren AKP’nin bu yıl imdadına ‘Pandemi’nin yetiştiğini kaydeden Ağbaba, “Malazgirt’te kutlama yapanlar, 15 Temmuz’da konser verenler, binlerce öğrenciyi sınava sokanlar, öğretmenlerin seminerlerini yüzyüze yaptıranlar konu 30 Ağustos olunca pandemiyi hatırlayarak, kutlamalara sınırlama getirdiler. Bazı şehirlerde siyasi partilerin anıta çelenk sunmasını bile yasaklandı. Ne kadar kısıtlama getirirlerse getirsinler  30 Ağustos tüm Türkiye’de her zamankinden daha coşkulu kutlanacak” dedi.

Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın eşsiz kahramanlarına, laik demokratik cumhuriyetin kazanımlarına karşı artan sistematik saldırıları 30 Ağustos vesilesiyle bir kez daha şiddetle kınadığını belirten Ağbaba, “Bu duygu ve düşüncelerle, bu güzel topraklar üzerinde özgür ve bağımsız yaşamamızı sağlayan başta büyük zaferin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk  ve  İsmet İnönü ile silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum" ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER