banner53

Malatya Kent Konseyi Kadınlar Meclisinden 8 Mart Kadınlar Günü Etkinliği

Malatya Kent Konseyi Bisiklet Çalışma Grubu ve Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin organizasyonunda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile bisiklet turu düzenlendi. Kent Konseyi Binası önünde başlayan ve İnönü Caddesi güzergâhı boyunca devam eden bisiklet turuna kadın bisikletçiler yoğun ilgi gösterdiler.

Malatya Kent Konseyi Kadınlar Meclisinden 8 Mart Kadınlar Günü Etkinliği

Soykan Meydanı’nda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile açıklama yapan Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Saliha Bulut, Bitlis Tatvan’da elim bir helikopter kazası sonucunda şehit olan askerleri üzüntü ile yad ettiklerini belirterek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü buruk kutladıklarını ifade etti.

Kadın Meclisi Başkanı Saliha Bulut, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile Malatya Kent Konseyi Bisiklet Çalışma Grubu işbirliğinde kadın konusunda bir farkındalık uyandırmak için bisiklet turu düzenlediklerini söyledi. Şiddetin gölgesi altında geçmeyen, kadın cinayetlerin olmadığı kutlamalar yapmayı özlediklerini vurgulayan Bulut, “Kadınlar Allah’ın erkeklere emanetidir. Maalesef bazı erkekler bunu yanlış anlamakta ve kadına şiddet konusunda sınır tanımamaktadırlar” dedi. Kadına kalkan ellerin vahşetin temsili olduğunu vurgulayan Bulut, “Kadın cinayetlerin yaşanmadığı ve kadına karşı şiddetin olmadığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamak umuduyla, tüm kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum” dedi.

Malatya Kent Konseyi Bisiklet Çalışma Grubu gönüllü üyesi Didem Ateş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile pedal çevirdiklerini söyleyerek, tarihsel süreçte kadınlara tanınan haklar sayesinde kadınların daha özgürleştiklerini söyledi. Bisiklet Çalışma Grubu olarak kadın bisikletçiler ile birlikte düzenli aralıklarla bisiklet turları düzenlediklerini söyleyen Ateş “Malatya’mızda kadınların bisiklet kullanabilecekleri elverişli yollar ve fiziki çalışmalar yeterli. Kadınlarımızı bisiklet kullanmaya davet diyor ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüzü kutluyorum” dedi. 
Bisiklet Çalışma Grubu üyeleri bisiklet turu boyunca kadınlara çiçek takdim ettiler.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER