banner53

Malatya 'çok yüksek riskli' kategorisine dahil oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, güncel insidans haritasını paylaştı: Malatya'da çok yüksek riskli il sayısına yaklaşarak dahil oldu.

Malatya 'çok yüksek riskli' kategorisine dahil oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 13-19 Mart tarihlerini kapsayan insidans haritasını paylaştı. Buna göre Ankara ve İzmir de 'çok yüksek riskli il' kategorisine dahil oldu. Karadeniz'deki kötü gidişat da devam etti. Ülkenin tamamında, vakaların ciddi düzeyde yükseldiği görüldü.

Haritaya göre, Bilecik, Bolu, Eskişehir, Kütahya, Antalya, Malatya, Erzincan ve Iğdır gibi iller de 'çok yüksek riskli' kategorisine dahil oldu.

En düşük riskli illerin Uşak, Bitlis, Siirt, Diyarbakır, Mardin, Şırnak, Hakkari ve Urfa olduğu görüldü. Özellikle doğu illerinde, az test yapıldığı için daha az vaka tespit edildiği öne sürülüyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2021, 22:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ilknur yildirim
Ilknur yildirim - 8 ay Önce

Sayın bakanım malatya yüksek risk veben ve ailem hepimiz kovittiz kızımız bayburt unuverstisine gitmek zorunda kald devamsızlıktan kalacak dediler ayriyeten kızımda aslım hastası nasıl bir yoldayız ne yapacağız bilmiyoruz malatyadan bayburta giden öğle nci sayımız çok gidenlerde tes verenler de çok kovit olanda

SIRADAKİ HABER