Kırkgöz sahil parkı projesinin açılışını ağustos'ta

Kırkgöz sahil parkı projesinin açılışını ağustos'ta

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in Karakaya Baraj Gölü’nün sahip olduğu eşsiz turizm değerini ortaya koyan Kırkgöz Sahil Parkı Projesinde çalışmalar bitirilerek açılış için gün sayıyor. Son rötuşların yapıldığı çalışmaları yerinde inceleyen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Sahil projesinin açılışını ağustos ayı başında yapacağız” dedi.

Battalgazi’nin bugünü ve yarınları için büyük önem taşıyan ve Malatya’yı ilk kez sahille buluşturacak olan Kırkgöz Sahil Parkı Projesi’nde çalışmalar tamamlanma aşamasına geldi. İlçeye önemli bir katma değer katacak projenin açılışı kısa süre içinde yapılacak ve ilçe halkının kullanımına sunulacak.
Battalgazi’yi turizm cennetine dönüştürecek olan ve içerisinde; piknik alanı, çocuk oyun alanı, kuş gözlem kulesi, seyir anfi ve foto alanı, dinlenme ve gezi alanları, doğal seyir ve oturma alanı, su kenarı pergole, otopark, seyir terası ve özellikle yeşil alanlarının ön plana çıktığı projede son rötuşlar kaldı. Önemli bir yatırımı daha Battalgazi’de hayata geçiren Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, etaplar halinde yürütülen ve ilçenin kaderini değiştirecek projenin açılışının ağustos ayı başında yapılacağını ifade ederek 150 bin metre karelik alanın ilçe halkının hizmetine sunulacağını söyledi.

BAŞKAN GÜDER: “SU SPORLARI VE GEZİ TEKNESİYLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR YAPACAĞIZ”

Malatya’nın turizm potansiyelini arttıracak bir projeyi hayata geçirdiklerini söyleyen Başkan Güder, “Malatya ve Battalgazi için Asrın projesi olan Kırkgöz Sahil Parkını bitirmenin gururunu yaşıyoruz. Malatya’yı sahille buluşturup turizm potansiyelini arttıracak projeyi hayata geçirmek bizim için mutluluk verici. 150 bin metrekarelik alanda çalışma yaptık. Yeşil alanların yanı sıra suyla insanımızı buluşturacak çalışmalar gerçekleştirdik. Bu çalışmalarımız 15 gün içerisinde bitecek ve ağustos başında açılışımızı yapacağız. Bundan sonraki süreçte özellikle su sporlarıyla alakalı olarak çalışmalar yapacağız. Gezi teknesi ile insanımızı buluşturup gezintiyle tatil yapıp deşarj olacaklar. Çalışmalarımıza baktığımızda hakikaten herkesin gıpta ile baktığı, gelen insanların birbirlerine tavsiye ettiği yıllarca yapılması gereken ve gecikmiş bir proje. İnsanımızda ciddi bir memnuniyet yaratmış oldu. İl dışından gelen misafirlerimiz de buraya geldiklerinde Türkiye yüz yılına uygun bir projenin inşa edildiğini ifade ediyorlar. Amacımız 150 bin metre kare ile sınırlı kalmamak. Sahil boyu 13 km yolu açılmış oldu. Yol boyunca sahil kenarını dinlenme, gezinti alanları oluşturarak bölge insanımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz. Sahil projemiz Malatya’mıza, Battalgazi’mize, bölgemize hayırlı olsun.” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER