banner53

Kırgız Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisinden Gürkan'a Ziyaret

Başkan Gürkan, Kırgız Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi, KKTC Ve Romanya’dan Gelen Heyet İle Bir Araya Geldi

Kırgız Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisinden Gürkan'a Ziyaret

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya’da bulunan Kırgız Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi KubanıçbekÖmüraliyev, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Gaziantep Konsolosu Fahri Uluer ile birlikte Romanya’dan gelen iş insanlarını ve gazetecilerle bir araya geldi.

15.GAP Oscar ödülleri programına katılmak için Malatya’ya gelen Kırgız Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Kubanıçbek Ömüraliyev, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Gaziantep Konsolosu Fahri Uluer ile birlikte Romanya – Türk Romen İş Adamları Sanayi Odası Başkanı Tamer Atalay, Romanya Gazeteciler Federasyonu Başkanı SorinStancui ile GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz ve yönetim kurulu üyeleri Başkan Gürkan’ı makamında ziyaret etti. 

Ziyarette açıklamalarda bulunan Kırgız Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi KubanıçbekÖmüraliyev’i Malatya’da ağırlamaktan dolayı memnun olduklarını ifade eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “ Dost ve kardeş ülkemiz, soydaşımız Kırgızistan Büyükelçimiz sık sık Malatya’yı ve bizleri ziyaret ediyor. Ziyaretleriyle bizleri onurlandırıyor. Bu anlamda kendilerine teşekkür ediyorum. Malatya’da yaklaşık 38 Kırgız ailemiz var. Ailelerimizle Büyükşehir Belediyesi olarak yakinen ilgili oluyoruz. Zaman zaman İnönü Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zakir Azizovhocamıla bir araya gelerek sorunları ve istekleri noktasında istişarelerde bulunuyoruz. Problemlerin giderilmesi noktasında ortak çalışmalar yapıyoruz. İnşallah en kısa zamanda Sayın Büyükelçimizin davetiyle Kırgızistan’a gideriz diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
Kırgız Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi KubanıçbekÖmüraliyev ise Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile iki yıl önce Malatya ziyaretlerinde görüştüklerini, Malatya’da yaşayan Kırgız ailelerle birlikte bir araya geldiklerini söyledi. Malatya’da yaşayan 38 Kırgız aileye desteklerinden dolayı Başkan Gürkan’a teşekkür eden Büyükelçi Ömüraliyev, Kırgız İş İnsanları ve Malatya İş İnsanlarıyla yakın zamanda dostluk kurularak ticaretinde geliştirileceği açıklamasında bulundu.

Başkan Gürkan daha sonra ziyarete gelen misafirlere kayısı ve çeşitli hediyeler takdim etti. Romanya – Türk Romen İş Adamları Sanayi Odası Başkanı Tamer Atalay’da Başkan Gürkan’a hediye takdiminde bulundu.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER