Kadınlarımızın Emeklerini Takdirle Karşılıyoruz

Vali Aydın Baruş, Yeşilyurt Belediyesi Şahnahan Yeşil Konak Kursiyerlerinin Çalışmalarını İnceledi

Kadınlarımızın Emeklerini Takdirle Karşılıyoruz

Malatya Valisi Aydın Baruş, sosyal, kültürel ve eğitim kurslarının yanı sıra kadınlara yönelik meslek edindirme kurslarına ev sahipliği yapan Yeşilyurt Belediyesi ŞahnahanYeşilkonak Hizmet Binasını ziyaret ederek, kursiyerlerin ele emeği göz nuru çalışmalarını inceledi.
Malatya Valisi Aydın Baruş, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın daveti üzerine beraberinde İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ercan Altın, İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay ve İl Sağlık Müdürü Prof.Dr.RecepBentli ile birlikte Şahnahan mahallesini ziyaret ederek, Yeşilyurt Belediyesi yatırımları ile Yeşilkonak Hizmet Binasındaki kültürel hizmetleri yerinde inceledi.

Vali Aydın Baruş, Kuran-ı Kerim başta olmak üzere halı dokuması, tekstil, giyim, biçki-dikiş ve nakış kursuna katılan kursiyerlerle sohbet edip, yapılan çalışmalar hakkında kurs öğretmenlerinden bilgiler aldı.Dokunan halıların ve yapılan ürünlerin hepsinin ayrı bir değer olduğunu ifade eden Vali Aydın Baruş, Şahnahan mahallesindeki yatırımlardan dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ı tebrik ederken, kursiyerlere ise başarılar diledi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’da, bölgede hayata geçen fiziksel yatırımların yanı sıra sosyal, sportif, kültürel, sağlık, eğitim, temizlik ve çevre hizmetleri hakkında Vali Aydın Baruş’a bilgiler aktardı.
Vali Aydın Baruş daha sonra Yeşilkonak Hizmet Binası toplantı salonunda Şahnahan Mahalle Muhtarı Mehmet Şimşek ve mahalle sakinleriyle bir araya gelip, talepleri dinledi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER