Güldal Akşit Bulvarında Çalışmalar Sürüyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Malatya genelinde başlatmış olduğu çalışmalarla Malatya trafiğini rahatlatacak, ulaşımda yeni alternatif yollarla ulaşım ağında sorunsun bir şehir oluşturma noktasında çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ediyor. 

Güldal Akşit Bulvarında Çalışmalar Sürüyor

Ekin: Orduzutarihinin en büyük hizmetlerini alıyor
Orduzu Mahallesinde çok güzel hizmetlere imza atıldığını belirten Orduzu Mahalle Muhtarı Abuzer Ekin, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan ve ekibine mahallemize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Güldal Akşit Bulvarındaki altyapı çalışmaları tamamlandı an itibariyle üst yapı çalışmalarında ise son aşamaya gelindi. Mahallemize çok güzel çalışmalar yapılmakta. Mahallemize beş bin kişilik spor salonu, gençlerimiz için sentetik çim saha, okullar yapılıyor ayrıca Arslantepe UNESCO Dünya Kalıcı Mirası Listesine girmesinden sonra karşılama merkezi yapılıyor. Orduzu tarihinin en büyük hizmetlerini alıyor. Bu hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine mahalle sakinleri adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 
Demir: Malatya’yı tek arterli bir trafik aksından çıkarıyoruz
Ulaşım noktasında Güldal Akşit Bulvarının önemli bir konuma sahip olduğunu belirten Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanı M. Hakan Demir ise yaptığı açıklamada,”Orduzu Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Güldal Akşit Bulvarı ulaşım noktasında önemli bir yere sahip. Yol güzergahımızda beş bin kişilik kapalı spor salonumuz, MEGSAŞ Ekmek Fabrikamız, Fuar Merkezi, Hayvanat Bahçesi, Tabiat Parkı, Orduzu Mesire alanı bulunmakta. Ayrıca bu bölgemizde TOKİ tarafından deprem konutları yapılmakta. Güldal Akşit Bulvarı bu bölgemizde önemli bir ulaşım merkezi konumuna gelmiş oluyor. Çalışmalarımız kapsamında altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından üstyapı çalışmaları kapsamında kaldırımlarımız, yürüyüş ve bisiklet yolları, aydınlatma çalışmaları tamamlandı. Gelincik tepe bölgesinden Çınar Park’a kadar olan bölümde asfalt çalışmalarımızı tamamladık. Çalışmalarımız Çınar Park’tan Çevre Yoluna kadar olan kısımda devam ediyor. Sayın Başkanımızın da her fırsatta ifade ettiği gibi Malatya’yı tek arterli bir merkezden çıkararak alternatifi olan çok arterli bir ulaşım altyapısına kavuşturuyoruz. Çalışmalarımızın tamamlanması ile birlikte vatandaşlarımız konforlu ve güvenli bir şekilde seyahat imkanına kavuşmuş olacaklar” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER