Göçmen Kaçakçılığı yapan 3 şahıs tutuklandı

Göçmen Kaçakçılığı yaptıkları tespit edilen 3 şahıs, Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekiplerince yakalandı

Göçmen Kaçakçılığı yapan 3 şahıs tutuklandı

Göçmen Kaçakçılığı yaptıkları tespit edilen 3 şahıs, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tutuklanan şahısların,  geçen  hafta Malatya'nın Battalgazi ilçesine bağlı  Üçbağlar Mahallesi'nde sabaha karşı  kapalı kasa bir araçla 11 Afgan uyruklu  göçmeni getirenler olduğu öğrenildi.


Konuya dair yapılan açıklama şöyle;

Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekiplerince 02.11.2022 günü yakalanan 11 düzensiz göçmen ile ilgili yapılan çalışmalar kapsamında göçmen kaçakçılığı yaptığı tespit edilen İ. Y., H. E. ve Afganistan uyruklu Y. R. isimli şahıslar yakalanmış ve sevk edildikleri mahkemece adli kontrol kararı ile serbest bırakılmış ancak savcılıkça yapılan itiraz sonrası Malatya 3. Asliye Ceza Mahkemesince haklarında tutuklanmalarına yönelik yakalama kararı çıkarılan Afganistan uyruklu Y.R. isimli şahıs İlimizde, H. E. ve İ. Y. isimli şahıslar ise Elazığ ilinde 08.11.2022 günü yakalanmış, her üç şahısta işlemlerinin ardından cezaevine teslim edilmiştir.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2022, 16:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER