banner53

Genel Müdürler Doğanyol’daki Kentsel Dönüşüm Çalışmalarını Yerinde İnceledi

Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü Vedat Gürgen ve GEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Oğulbalı, Doğanyol Belediye Başkanı Hakan Bay ile beraber ilçede yapımı devam eden TOKİ konutlarını ve kentsel dönüşümü yerinde inceledi.

Genel Müdürler Doğanyol’daki Kentsel Dönüşüm Çalışmalarını  Yerinde İnceledi

24 Ocak 2020 depremi sonrasından Doğanyol ilçesinde gerçekleşen kentsel dönüşümü incelemek üzere Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü Vedat Gürgen ve Gayrimenkul Değerleme A.Ş. (GEDAŞ) Genel Müdürü Ahmet Oğulbalı ilçeyi ziyaret etti. Doğanyol Belediye Başkanı Hakan Bay’ın ziyareti sonrasında Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Fikret Onhan’ın da katılımıyla, Genel Müdürler ilçede İshak, Çolak ve Gökçe mahallelerindeki çalışmaları yerinde inceledi.

Doğanyol ilçe genelinde bir kısmı yapımı tamamlanan ve bir kısmı da inşaat halinde olan 450 konut, 130 iş yeri, 80 ahır ve 3 camiyi inceleyen Genel Müdürler Gürgen ve Oğulbalı, ilçedeki değişim, dönüşümün hızlanması noktasında ellerinden geleni yapacaklarını söylediler.

Doğanyol Belediye Başkanı Hakan Bay da, ilçedeki çalışmaların hız kazandığını ifade ederek, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızdan 2 genel müdürümüz ilçemizi ziyaret ederek çalışmaları yerinde incelediler.

 Deprem ilçemizde büyük bir hasara neden oldu. Sonrasında kentsel dönüşüm projesini başlattık ve bugün itibariyle de devam ediyor.

 Bizler bu değişim, dönüşümün hızlanması noktasındaki taleplerimizi iletmiştik. Sağolsunlar genel müdürlerimiz de bugün ilçemizi ziyaret ederek çalışmaların hızlandırılması için gerekli çabayı göstereceklerini ifade ettiler.

Kendilerine teşekkür ediyorum. İlçemizdeki çalışmaların bir an önce bitirilmesi için takibimizi sürdüreceğiz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2021, 17:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER