banner53

Fırat Edaş’tan Yeraltı Kazı Çalışması Uyarısı

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş.,yeraltı kazı çalışmaları yapılmadan önce 186 Arıza İhbar ve Çözüm Merkezi’ne  bilgi verilmesi konusunda kamu kurumlarını ve üçüncü şahısları uyardı.

Fırat Edaş’tan Yeraltı Kazı Çalışması Uyarısı

Malatya’da kaliteli ve sürdürülebilir enerji arzı için çalışmalarını aralıksız gerçekleştiren Fırat EDAŞ, bilgi verilmeden bilinçsizce yapılan yeraltı kazı çalışmalarının elektrik şebekelerine ciddi hasarlara neden olduğuna dikkat çekti.

Koronavirüs salgını sebebiyleherkesin kendisini evinde izole ettiği hassas bir dönemde olduğunu hatırlatan Fırat EDAŞ, bilinçsizce yapılan yeraltı kazı çalışmalarının elektrik şebekelerine verdiği hasardan dolayı uzun süreli elektrik kesintileri yaşanabildiğinive bu durumun evde kalan vatandaşları mağdur ettiğini vurguladı. 

Hassas süreçte de tüm ekipleriyle 7/24 müşterilerine kesintisiz elektrik dağıtım hizmetinien iyi şekilde verebilmek için sahada olduklarını belirtenFırat EDAŞ;bu tür çalışma yapacak kişi, kurum ve kuruluşların çalışmalarına başlamadan önceyer tespiti için mutlaka 186 Arıza İhbar ve Çözüm Merkezi’ni arayarak, destek talebinde bulunmasını istedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER