Fırat Edaş Malatya'da Yatırımlara Devam Ediyor

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. (Fırat EDAŞ), Bingöl, Elazığ, Malatya, Tunceli illerinde toplam 40 ilçede yaklaşık 1.2 milyon aboneye kesintisiz, kaliteli enerji arzı ve yüksek kalitede dağıtım hizmeti vermek üzere yatırımlarına aralıksız devam ediyor. Ulaşılması zor olan köylere dek her yere kaliteli elektrik dağıtım hizmeti sunan Fırat EDAŞ, Malatya ilinde yatırım çalışmalarına ara vermiyor.

Fırat Edaş Malatya'da Yatırımlara Devam Ediyor


Malatya’nın pek çok noktasında çalışmalarını aralıksız sürdüren Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. (Fırat EDAŞ) son olarak, kesintisiz enerji sunma hedefinde Akçadağ ilçesine bağlı Aydınlar mahallesi için 1 milyon 750 bin liralık yatırım gerçekleştirdi.
Sürdürülebilir ve kaliteli enerji arzı noktasında Malatya’da çalışmalarını hızlandıran Fırat EDAŞ, il genelinde yatırım programı kapsamında planladığı çalışmalarını tamamlamaya devam ediyor. 
Şirket, yatırım programına aldığı Malatya ilinin Akçadağ ilçesine bağlı Aydınlar mahallesinde 190 direk ve 7,3 kilometre havai hat ile iki adet yeni 100 kVA gücünde direk tipi trafo postası tesisi gerçekleştirdi. Proje kapsamında 1 milyon 750 bin liralık yatırım gerçekleştiren Fırat EDAŞ, alternatif alçak gerilim ve orta gerilim besleme hattı tesisi sağlamanın yanı sıra, bölgeyi besleyen dağıtım trafolarının yenileme çalışmalarıyla bölgedeki abonelere kesintisiz enerji arzı sağladı. 
Kaliteli ve kesintisiz elektrik dağıtım hizmeti sunma hedefiyle çalışmalarını aralıksız sürdüren Fırat EDAŞ, Malatya ili elektrik şebekelerinde hizmet kalitesinin yükseltilmesi için yatırım programı kapsamında hazırlanan projelerle birlikte şebeke iyileştirme, yenileme, ilave şebeke tesisi ve aydınlatma projeleri çalışmalarına hız kesmeden devam edeceğinin altını çizdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER