banner53

'Fatma'nın Pınarı' Doğanşehir'e Kazandırılacak

Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt, Doğanşehir'in su ihtiyacını karşılamak için çalışmaların başlayacağını ifade ederek, ilçeye getirilmesi planlanan suyun 14 mahalle de su ihtiyacını karşılayacağını açıkladı.

'Fatma'nın Pınarı' Doğanşehir'e Kazandırılacak

"FATMA PINARI SUYU DOĞANŞEHİR İLÇEMİZE KAZANDIRIYORUZ"

Doğanşehir'in su ihtiyacı karşılayacak olan "Fatmanın Pınar" için çalışmalar başlıyor. Havaların kurak olmasından dolayı ilerleyen yıllarda Doğanşehir'de su sukıntısının önüne geçmek adına "Fatma'nın Pınarı" suyunun ilçeye getirilerek 50 yıllık su ihtiyacı karşılması planlanıyor.

Doğanşehir'in 50 yıllık su ihtiyacını karşılayacak çalışmaları başlatacaklarını belirten Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt," AK Parti İl Başkanımız İhsan Koca ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan ile birlikte yapılan görüşme neticesinde, merkez dahil 14 mahallenin 50 yıllık su ihtiyacını karşılayacak Fatmanın Pınarı suyunun Doğanşehir ilçemize getirilmesi için çalışma başlatılacak. Bu çalışma ile birlikte inşallah uzun yıllar ilçemnizde su sıkıntımız olmayacak. Uzun zamandır düşünülen bu projeyi en kısa sürede tamamlamak istiyoruz. İl Başkanımıza ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza ilçem adına teşekkür ediyorum. Gerçekleştiğinde inşallah ilçemize hayırlı olacaktır"dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2020, 09:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
malatya
malatya - 5 ay Önce

büyükşehir vazgeçti herhal fatmanın pınarından.

SIRADAKİ HABER