Doğanyol Sosyal Yaşam Merkezi açıldı

Doğanyol Belediyesi, Doğanyol Kaymakamlığı, iş adamları ve çeşitli sivil toplum kuruluşların desteği ile Doğanyol Sosyal Yaşam Merkezi açıldı.

Doğanyol Sosyal Yaşam Merkezi açıldı

İlçe halkının sosyal ihtiyaçlarını karşılamak, geleceğin teminatı gençlere ders çalışabilecekleri alanlar oluşturmak, ilçe halkının farklı kurslardan yararlanmalarını sağlayabilmek adına Doğanyol Belediyesi öncülüğünde İlçeye Doğanyol Sosyal Yaşam Merkezi kazandırıldı.

Doğanyol Belediyesi, Doğanyol Kaymakamlığı, iş adamları ve çeşitli sivil toplum kuruluşları desteği ile açılan sinema salonu ve kütüphanede yapılan çalışmalar tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu.

Yaklaşık 30 koltuk kapasiteli sinema salonunda ilçe halkının güncel sinema filmleri izlemenin yanı sıra farklı sosyal aktivitelerin de burada gerçekleştirebilecek.

Merkez içerisinde gençlerin ders çalışması için kütüphanenin de yer aldığı Merkezde müzik kursu, kadın el sanatları merkezi, bilgisayar sınıfı, resim kursu gibi etkinlik alanları da bulunuyor.

Doğanyol Sosyal Yaşam Merkezi’nin ve sinema salonu ile kütüphanenin açılışı Doğanyol Kaymakamı Hüseyin Demirkol, ilçede daha önce kaymakam olarak görev yapmış şimdi ise Sivrice Kaymakamı olan Yunus Emre Vural ve Doğanyol Belediye Başkanı Hakan Bay tarafından yapıldı.

Kesilen kurdele sonrasında Sivrice Kaymakamı olan ve “Gelevera Deresi “ isimli kitabının yazarı Yunus Emre Vural  kitabını imzaladı.

Merkez katılımcılar tarafından gezilirken, Doğanyol Belediye Başkanı Hakan Bay, “İlçemizdeki önemli bir eksikliği gidermiş olduk. İlçe halkımız hem sosyal ve kültürel anlamda zaman geçirebilecek, geleceğimizin teminatı gençlerimize yönelik oluşturduğumuz kütüphanede daha rahat ve ferah bir ortamda ders çalışıp kitap okumalarını sağlayabilmek adına  hem de verilecek kurslarda meslek öğrenip kültürel etkinliklerde bulunup  zaman geçirmelerini sağlamaktır.

Yapımı tamamlanıp faaliyete geçen merkezimizde  İlçe halkımızın da faydalanmasını istiyoruz.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner72

banner71