banner53

Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük Hayatını Kaybetti

Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük hayatını kaybetti.

Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük Hayatını Kaybetti

Doğanşehir İlçesi Belediye Başkanı Vahap Küçük yaşadığı sağlık problemleri nedeniyle yapılan tetkik ve tahliller sonucunda bir dizi operasyon geçirmişti. Yeniden rahatsızlanarak kalp kapakçığı ameliyatı olan 78 yaşındaki Vahap Küçük, İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Sağlık sorunları nedeniyle İstanbul'da ameliyat olan Başkan Küçük'ün daha önce ameliyat sonrası yoğun bakıma kaldırıldığı ve durumunun iyi olduğu özel kalemi tarafından paylaşılmıştı.

18.00 saatlerinde yapılan yeni açıklamayla Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük'ün hayatını kaybettiği bilgisi verildi.

Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük Kimdir ?

1942 yılında Malatya'nın Doğanşehir ilçesinin Elmalı Mahallesinde doğdu. İlkokulu Elmalı'da, Ortaöğretimini Doğanşehir'de tamamladı. Üç çocuklu bir ailenin tek erkek çocuğu olan Vahap KÜÇÜK, askerlik görevini Ankara-Çankaya'da süvari olarak yaptı. Askerlik görevi sonrası köyüne dönerek çiftçilik ve hayvancılıkla uğraştı.

1968 yılında Doğanşehir’e yerleşti. Doğanşehir’de de ticaret ve hayvancılıkla uğraştı. 1972 yılında Milli Selamet Partisinin Doğanşehir’deki kuruculuğunu yaparak ilçe başkanlığı görevini yürüttü. 1980 ihtilali ile bu görevi bıraktı. 1983 yılında Merhum Turgut ÖZAL ile birlikte ANAP’ın kuruluşunda görev aldı ve Doğanşehir ilçe teşkilatını kurarak ilçe başkanlığı görevini yürüttü. Bu görevini Merhum Turgut ÖZAL’ ın ölümüne kadar devam ettirdi. 1984 yılında Doğanşehir Tavşantepe mevkiine çiftlik kurarak yeniden ticaret ve hayvancılıkla uğraşmaya başladı. 1985 yılında çocuklarının tekstil sektörüne girmesi ile birlikte kendisi de bu alanda görev yapmaya başladı. 2001 yılında kurulan AK Parti ilçe teşkilatını kurdu ve ilçe başkanlığı görevini yürüttü. Tam bir Doğanşehir sevdalısı olan Vahap KÜÇÜK, eğitim ve öğrenciye çok büyük önem verdi. Çok sayıda öğrenci bursu vererek öğrencilerin okumalarına ve eğitimlerine katkıda bulundu ve bu katkılarına devam etmektedir. Hayır işlerini çok seven Vahap KÜÇÜK, her yıl Türkiye’nin her yerinden öğrencilere giyecek ve burs yardımının yanı Doğanşehir’de babası için Mehmet KÜÇÜK sağlık ocağı, kendi doğduğu yer olan Elmalı’ya annesi adına Ayşe KÜÇÜK sağlık ocaklarını yaptırdı. İnönü üniversitesi ile anlaşarak Doğanşehir ilçe merkezine bir üniversite yaptırmakta olup, yapım çalışmaları devam etmektedir. 

TEMA mağazalarının başında yer alan Mustafa KÜÇÜK ile TEMA Holding, LC Waikiki ve Küçükler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vahap KÜÇÜK’ ün babası olan Vahap KÜÇÜK, 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel yönetimler seçiminde büyük bir halk kitlesinin teveccühünü ile oylarını alarak Doğanşehir Belediye başkanlığı görevini üstlenmiştir. Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap KÜÇÜK, çok sayıda önemli projelere imza atmış olup, bu projelerini 2016 yılından itibaren hızlı bir şekilde ortaya koyacaktır. Örnek bir aileye sahip olan Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap KÜÇÜK, evli ve 9 çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2020, 16:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 3 hafta Önce

Vahap die yazılır baba die okunur.Allah şifalar versin

SIRADAKİ HABER

banner72

banner71