Çarşı Merkezindeki Çalışmalar Devam Ediyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Vedad Gürgen ile Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve beraberindeki heyet inşa çalışmalarının devam ettiği Malatya Çarşısının bulunduğu alanda incelemelerde bulundular. 

Çarşı Merkezindeki Çalışmalar Devam Ediyor

İnceleme Gezisine Gayrimenkul Değerleme A.Ş. (GEDAŞ) Genel Müdürü Ahmet Oğulbalı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Latif Okyay ile ilgili daire Başkanları ve şube müdürleri de katıldı. 
Malatya Büyükşehir Belediyesinin yer teslimi sonrasında çalışmalara başlanılan alanda incelemelerde bulunan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Vedad Gürgen, çalışmaların Malatya Büyükşehir Belediyesi ile uyum içerisinde gerçekleştiğini belirterek,  Malatya’nın yeniden ayağa kaldırılmasında Büyükşehir Belediyesinin azami gayret gösterdiğini ifade etti. 
Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, “Malatya’nın yeniden ayağa kalkması için bütün kamu kurum ve kuruluşları ile birlikte el ele vereceğiz. Malatya’yı eski güzel günlerine hep birlikte kavuşturacağız. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızda çalışmaların daha hızlı bir şekilde ilerlemesi için sürekli Malatya’ya gelerek gerekli inceleme ve kontrollerini yapmaktalar. İnşallah en kısa sürede Malatya’yı daha modern ve çağdaş bir görünüme kavuşturacağız” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER