Büyükşehir Belediye Meclisieylül Ayı İlk Toplantısı Yapıldı

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Eylül ayı toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Başkanlığı’nda 13 Eylül Çarşamba günü saat 14.00’te Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. 

Büyükşehir Belediye Meclisieylül Ayı İlk Toplantısı Yapıldı

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, ilçe belediyelerinin imar ve yapılaşma konusunda bir an evvel almaları gereken kararları neticeye bağlamaları gerektiğini belirtti.

Başkan Gürkan meclis gündem maddelerinin görüşmelerine geçmeden yaptığı açıklamalarda, “2023-2024 eğitim öğretim yılının başta şehrimiz olmak üzere öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyoruz. Biz belediye olarak ve belediyeler olarak kendi ilçelerimizde ve şehrimizde bulunan okulların sağlıklı eğitim ve öğretim faaliyetlerini yürütebilmesi anlamında okullarda her türlü desteği veriyoruz, vermeye de devam ediyoruz. Bu hafta başlayan eğitim öğretim yılında okul servislerinin sağlıklı bir yapıya oturuncaya kadar Büyükşehir Belediyesi olarak öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize bir hafta boyunca ücretsiz olarak taşıma imkânı sunduk. 

Ayrıca Libya’da meydana gelen sel felaketi nedeniyle vefat eden Libyalı kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Geride kalanlara sağlık, sabır niyaz ediyoruz. Libya halkıyla kardeş olduğumuzu ve onlara ülke olarak her türlü desteği vermek durumunda olduğumuzu, vereceğimizi de ifade ediyoruz. Diğer taraftan da Fas’ta yaşanan depremden dolayı vefat eden kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz” dedi.  

Başkan Gürkan’ın konuşmasının ardından meclis gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Gündem maddeleri arasında bulunmayan 5 adetek maddelerinin gündeme alınması kararı oylanarak karara bağlandı. Bazı gündem maddeleri bir sonraki toplantıda görüşülmek üzere ertelenirken, bazı maddeler de ilgili komisyonlara havale edildi.

Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül ayı II. Birleşimin ise 15 Eylül Cuma günü saat 14.00’te yapılmasına karar verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER