Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs Ayı İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısı, 11 Mayıs Çarşamba günü Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Umut Yalçın Başkanlığında gerçekleştirildi. 

Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs Ayı İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

İstiklal Marşı ve Saygı duruşunun ardından ilk olarak Ek Gündem Maddelerinin oylanarak Gündeme alındı. Daha sonra Gündem Maddelerinin görüşülmesine geçildi.  Gündem maddeleri arasında bulunan ve ağırlıklı olarak imar konularını oluşturan bazı maddeler görüşülerek karara bağlanırken, bazı maddeler ise ilgili komisyonlara havale edildi. 

Gündem maddeleri arasında yer alan Büyükşehir Belediyesinin 2021 Mali Yılı Kesin Hesabı da görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.   Mayıs ayı Belediye Meclisi II. Birleşimi 13 Mayıs Cuma günü yapılacak Büyükşehir Belediye Meclisi, Mayıs Ayı toplantısının II. Birleşimini ise 13 Mayıs Cuma günü saat 16.00’de yapmayı kararlaştırdı. 

Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısının ardından MASKİ Genel Kurulu ile Karakaya Baraj Gölü Kültür ve Turizm Gelişim Bölgesi Alt Yapı Hizmet Birliği (KAYHİB) toplantıları da gerçekleştirildi.  MASKİ Genel Kurul toplantısında Gündem Maddeleri arasında yer alan Genel Kurul Plan ve Bütçe Komisyonu üye seçimi gerçekleştirildi. 
Genel Kurul Plan ve Bütçe Komisyon Üyeliğine:  Mahmut Özbaysar – Özlem Pelitoğlu – İbrahim Aydoğan – Mustafa Umut Yalçın – Hasan Demez – Rüstem Çatı – Emin Kılıçaslan seçildiler.  KAYHİB 2022 1. Olağan Meclis Toplantısı da gerçekleştirildi. Toplantıda yapılan seçimler sonucunda; 
Encümen Üyeliğine; İhsan Akmurat – Vahap Erdem – Yusuf Aksaç – Kadir Yoldaş – Hasan Yılmaz seçildi. Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliğine; Nevzat Öztürk – Murat Koca – Turan Karadağ – Mehmet Kızıldaş – Mehmet Nakir seçildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER