banner53

Büyükşehir 2 Bin 850 Metre Rakımda Çalışmalarını Sürdürüyor

Hekimhan Yama Dağı Radar üssü yolunda çalışmalar devam ediyor

Büyükşehir 2 Bin 850 Metre Rakımda Çalışmalarını Sürdürüyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Hava Kuvvetleri Komutanlığı 219 nolu Hava Radar Kıta Komutanlığı irtibat, erişim ve ulaşım yolundaki çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. 
Malatya Büyükşehir Belediyesi özellikle kış aylarında ulaşım noktasında büyük sorunların yaşandığı Hekimhan Yama Dağı Radar üssü yolunda önlem ve tedbirlerini şimdiden almaya başladı. 
Büyükşehir Belediyesi Yol Asfalt Daire Başkanlığı ve Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı Trafik Hizmetleri ekipleri tarafından başlatılan çalışmalarda, Hekimhan Yama Dağı Radar üssü yolunun güzergâhboyunca 17 km’likkısmında yol yapım ve asfaltlama çalışmalarının yanında Trafik işaret ve levhalamaları gibi çalışmalarında yapıldığı bildirildi. 
Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanı Ahmet Özer konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Zor hava şartlarında radar üstündeki personelin erişim, ulaşım ve hizmet alımı için yolun açık tutulması gerekiyor. 3 metre yüksekliğindeki omega direklerinin montajı ile sorunu bertaraf ediyoruz. Ekiplerimiz iki haftadırbölgede çalışmalarını sürdürmekteler. Bölge topoğrafya olarak 2 bin 850 metrerakımda olduğundan erken yağış, karlanma, ısı düşmesinden dolayı mevsimsel şartların önünde giderek hazırlıkları tamamlıyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER