Battalgazi’de Kurban Kesim Yerleri Belirlendi

Battalgazi Belediyesi, Kurbanlıkların hijyen kurallarına, çevre temizliğine ve hayvanların eziyet çekmeden usulüne uygun bir şekilde kesilmesi için ilçedeki kurban kesim yerlerini belirledi. Kesim için 3 nokta belirlenirken bu adresler dışında kesim yapanlara zabıta ekipleri tarafından cezai işlem uygulanacak. 

Battalgazi’de Kurban Kesim Yerleri Belirlendi

28 Haziran Çarşamba günü başlayarak 1 Temmuz Cumartesi gününe kadar idrak edeceğimiz Kurban Bayramı öncesinde Battalgazi Belediyesi ekipleri çalışmalarını hızlandırdı. İlçeyi bayrama hazırlayan Battalgazi Belediyesi ekipleri, vatandaşların daha sağlıklı ve huzurlu bir ortamda kurban ibadetlerini yerine getirebilmeleri için ilçe genelinde belirlediği kesim yerlerinde hazırlıklarını tamamladı. 

Battalgazi Belediyesine bağlı ekipler, gerekli hijyen kurallarına uyulması, çevrenin kirletilmemesi, kurbanlık hayvanların eziyet görmemesi ve vatandaşların kurbanlarını rahat bir ortamda kesmeleri için gerekli tüm tedbirlerini aldı. Toplum sağlığının korunması adına kurban kesim yerlerinde giriş ve çıkışları da kontrollü bir şekilde sağlayacak olan ekipler, her hangi bir olumsuzluğa mahal vermeme adına önlemleri sıkı bir şekilde uygulayacak. Kurban kesim yerlerindeki çöp alımları da yine belediye ekipleri tarafından yapılacak. Çalışmalar neticesinde ilçede 3 noktada kurban kesim yeri belirlendi. Belirlenen adresler dışında, cadde, sokak, park ve halka açık alanlarda yapılacak kesimlerde ilgili mevzuatlar çerçevesinde cezai işlem uygulanacak. Battalgazi Belediyesi tarafından belirlenen kurban kesim yerleri ise şöyle: Hanımınçiftliği Mahallesi Vaizpınar Caddesi’nde besihane, Merkez Beydağı Mahallesi Kılıçaslan Sokak’ta bulunan besihane, Uçbağlar Mahallesi Sivas Caddesi Özer Oto Yıkama. 
Halk sağlığı açısından belirlenen adresler dışında kesimin yapılmaması gerektiğini ifade eden Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Battalgazi ilçemizde 3 adet kurban kesim noktası belirledik. Bu noktalarda belediye ekiplerimiz tarafından hazırlıklar yapıldı. Vatandaşlarımızdan en büyük ricamız belirlenmiş olan kurban kesim yerlerinin haricinde, kötü görüntülere sebebiyet verecek, çevre ve insan sağlığına zarar verebilecek şekilde sokaklarda, uygun olmayan yerlerde kurbanlarını kesmemeleridir. Öncelikle sağlığımızı koruyalım ve ilçemizde kötü görüntülere sebebiyet vermeyelim. Özellikle hijyen koşullarına uygun şartların sağlanması için belediye olarak gerekli bütün tedbirler almış durumdayız. Tüm hemşerilerimizin şimdiden kurban bayramlarını tebrik ediyor ve Bayramın milletimize, İslam alemine ve hemşerilerimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER