Battalgazi'de İsimsiz Sokaklara Ve 29 Parka İsim Verildi

Battalgazi Belediye Meclisi, Ekim ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder başkanlığında yapılan toplantıda, ağırlıklı olarak imar plan değişikliği ile ilgili gündem maddeleri görüşüldü. Meclis toplantısında ilçede bulunan 29 isimsiz parka ve 4 isimsiz sokağa da isim verildi. 

Battalgazi'de İsimsiz Sokaklara Ve 29 Parka İsim Verildi

Battalgazi Belediye Meclisi, Ekim ayı olağan toplantısını Battalgazi Belediye Meclis Salonu’nda Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in başkanlığında gerçekleştirdi. Yoklama, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan toplantının 1.oturumunda, 9 gündem maddesi görüşüldü. Ağırlıklı olarak imar plan değişikliklerinin görüşüldüğü toplantıda, görüşülemeyen 4 gündem maddesi ise ikinci oturuma bırakıldı. Battalgazi Belediye Meclisi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün talebi doğrultusunda Çamurlu Mahallesi’nde gerekli olan lise alanında ki imar plan değişikliği talebinin imar komisyonu raporu doğrultusunda uygun olduğuna toplantıda oy birliği ile karar verilirken, bazı maddeler ise ilgili komisyonlara havale edildi.
29 PARKA İSİMLERİ VERİLDİ
Battalgazi Belediyesi tarafından, ilçe sınırları içerisinde bulunan 29 parka isim verildi. Battalgazi Belediye Meclisi İmar Komisyonu tarafından yapılan çalışma sonucunda parklara verilen ve meclis toplantısında kabul edilen park isimleri ve bulundukları yerler şunlar:
Ağılyazı Çocuk Parkı (Ağılyazı Mahallesi), Bağtepe Çocuk Parkı (Bağtepe Mahallesi), Bahri Parkı, Erenli Parkı, Eylül Parkı ve Ada Parkı (Bahri Erenli Mahallesi), Çolakoğlu Çocuk Parkı (Çolakoğlu Mahallesi), Necip Fazıl Kısakürek Parkı (Çöşnük Mahallesi), Düzyol Çocuk Parkı (Düzyol Mahallesi), Hacı Abdi Mahallesi Parkı (Hacı Abdi Mahallesi), Sütçü Parkı (Hacı Abdi Mahallesi Sütçü Sokağı), Hacıyusuflar Çocuk Parkı (Hacı Yusuflar Mahallesi), Hasırcılar Parkı (Hasırcılar Mahallesi), Kapıkaya Çocuk Parkı, Kız Mehmet Çocuk Parkı (Kapıkaya Mahallesi), Karabağlar Çocuk Parkı (Karabağlar Mahallesi), Karakaş Çocuk Parkı (Karakaş Çiftliği Mahallesi), Karaköy Çocuk Parkı (Karaköy Mahallesi), Kuluşağı Parkı (Kuluşağı Mahallesi), Paşaköşkü Parkı (Paşaköşkü Mahallesi), Akıncı Parkı (Selçuklu Mahallesi), Şişman Çocuk Parkı (Şişman Mahallesi), Tokluca Çocuk Parkı (Tokluca Mahallesi), Gürlevik Parkı (Uçbağlar Mahallesi Gürlevik Sokak), Yenice Çocuk Parkı (Yenice Mahallesi) ve Yeniköy Çocuk Parkı (Yeniköy Mahallesi) ile yeni yapılan isimsiz parklara ise Göztepe Parkı (Göztepe Mahallesi), Hatunsuyu Parkı (Hatunsuyu Mahallesi), Yapraklı Parkı (Merkez Beydağı Mahallesi) isimleri verildi.
İSİMSİZ 4 SOKAĞA İSİM VERİLDİ
Battalgazi Belediyesi tarafından Toygar Mahallesinde bulunan isimsiz sokak ile Selçuklu Mahallesi’nde yeni açılmış ve isimsiz sokaklara isimleri verildi. Selçuklu Mahallesinde yeni açılmış ve isimsiz olan sokakların Tuğrul Sokak, Selçuk Bey Sokak ile Fazilet Sokak isimleri verilirken, Toygar Mahallesinde bulunan sokağa ise Tepeli Sokak isminin verilmesine karar verildi.
Battalgazi Belediye Meclisi Ekim Ayı Olağan Toplantısı’nın 2. oturumu, 9 Ekim 2020 Cuma günü saat 15.00’te gerçekleştirilecek.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER