Baştürk'e Destek Sürüyor

2 Ekim Pazar günü yapılacak Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) seçimlerinde Başkan Adayı olan Akif Baştürk, seçim çalışmaları kapsamında İnönü Kapalı Çarşısı esnafını ziyaret ederek istişarelerde bulundu. Esnafların yoğun ilgisi ile karşılanan Baştürk, Malatya’nın her alanda büyümesi adına ekip ruhu ile çalışacaklarını söyledi.

Baştürk'e Destek Sürüyor

Ticaret ve Sanayi Odası TSO Malatya Başkan Adayı Akif Baştürk Seçim Çalışmalarında kapsamında ziyaretlerine hız verdi. Esnaflarımızın her zaman yanında olduklarını ifade eden TSO Başkan Adayı Baştürk Esnafların sorun ve sıkıntılarını dinleyen Baştürk, “ Kapalı çarşı esnafımızla bir araya gelerek, güncel konuları ve ticaretleri ile ilgili sorunları hakkında bilgiler alıyoruz. Bildiğimiz gibi kapalı çarşımız Malatya’nın ilk ticaret merkezlerinden biridir. Ama bu süreçte kapalı çarşımız biraz ticaretten uzaklaştı. Kapalı çarşıyı tekrar eski günlerine kavuşması için de önlem ve tedbirlerimizi de alacağız. ‘Seçim sonrası neler yapabiliriz’ onları tartışır ‘tekrar cazibe merkezi haline nasıl ulaştırabiliriz’ bunları planlıyoruz. Baştürk, yeni eğitim öğretim hayatında öğrencilere başarılar dileyerek, öğrencilerin başarılı süreçlerden geçmesini temenni etti.

“El birliği ile sorunları çözeceğiz”

MTSO başkan adayı Baştürk ve beraberindeki heyet daha sonra İnşaat Mühendisleri Odası Malatya Temsilciliğini ziyaret ederek istişarelerde bulundu.

Burada konuşan Baştürk, inşaat sektöründe yaşanan sorun ve sıkıntıları inşaat mühendislerinin en iyi şekilde bildiğini belirterek, “Esas bu işin merkezinde olan sizlersiniz, bu noktada bizim sizlerle her zaman diyalog içerisinde olmamız gerekiyor. Bizlerde bu noktada kısmet olursa göreve geldiğimiz takdirde, sizlerle birlikte şehrin ekonomik alanda gelişmesi ve büyümesi anlamında elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Komitelerimizdeki meclis üyesi adaylarımız sektörden gelen tecrübeli isimler. İnanıyorum ki göreve geldiklerinde el birliği ile sektörlerdeki sorunları doğru tespit edersek doğru çözümler geliştirerek kısa sürede sonuç alabiliriz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER