Başkan Zelyurt; Kütüphane Haftasında Öğrencileri Unutmadı

Belediye Başkanı Durali Zelyurt, Kütüphane Haftası nedeniyle Doğanşehir Belediyesi Turgut Özal Halk Kütüphanesinden yararlanan  ve başarılı olan 7 öğrenciye kitap setleri hediye etti.

Başkan Zelyurt; Kütüphane Haftasında Öğrencileri Unutmadı

Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt, 29 Mart – 04 Nisan 2021 tarihleri arasını kapsayan Kütüphane Haftası ile ilgili olarak Doğanşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Turgut Özal Halk Kütüphanesinden yararlanan ve başarılı olan 7 öğrenciye  okudukları öğrenim seviyesine göre KPSS’ ye hazırlık, YGS’ ye hazırlık, LGS’ ye hazırlık kitap setleri hediye etti. 

Belediye Başkanı Durali Zelyurt öğrenciler ile yaptığı sohbette, “Kitaplar sessiz öğretmenler, kütüphaneler ise kültür evleridir. Kütüphanelerde, kitapla insan arasında bir çeşit bilgi alış verişi olur. Kitap okumak insan hayatını zenginleştirir, olayları sayısız pencereler ve farklı bakış açılarıyla görmemizi, kişinin gelişimini ve kendisini daha iyi ifade etmesini sağlar. Bilgi ve beceri dağarcığının zenginleşmesine yardımcı olur. İlk emri oku olan kutsal kitabın mensupları olarak az okuyan bir millet olmanın ezikliğini yaşıyoruz. Kişinin konuşması, tavrı ve ufkuyla ilgili fikrimiz; ne kadar Kitap okuduğuna dair ipuçları veriyor. İş yaşamı ve hayatın getirdiği farklı branşlardaki çalışmalar kitapla aramıza mesafe sokuyor. Konfüçyüs derki karanlığa küfredeceğine, bir mum yakmaya çalış. Bu duygu ve düşüncelerle kütüphane haftasını en içten duygularla tebrik ediyorum.” Dedi.
Öğrenciler ise Belediye Başkanı Durali Zelyurt’a vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ettiler. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner72

banner71