Başkan Gürkan, Yukarıörükçü’de Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Akçadağ İlçesi Yukarıörükçü Mahallesini ziyaret etti. Başkan Gürkan, Yukarıörükçü mahalle sakinleri ve muhtarlarla bir araya gelerek Akçadağ’a yapılan ve yapılacak olan hizmetlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Gürkan, Yukarıörükçü’de Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

Malatya genelinde yapılan yatırım ve hizmetleri inceleyen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, çalışmaların yapıldığı yerlerde mahalle sakinlerini de ziyaret ediyor. Bu kapsamda Akçadağ İlçesi Yukarıörükçü mahallesinde vatandaşlar ve muhtarlarla bir araya gelen Başkan Gürkan, hizmetlerde hep birlikte gayret ederek, çaba göstererek Malatya’yı mazisine layık istikbale hazırlayacaklarını söyledi.

Başkan Gürkan’ın ziyaretinde açıklamalarda bulunan Yukarıörükçü Mahalle Muhtarı Necmettin Korkmaz, “Selahattin Gürkan Başkanımız yoğun olmalarına rağmen mahallemizi ziyaret etti ve bizlerle bir araya geldi. Kendilerine teşekkür ederiz. Önceki dönemlerde mahallemiz hizmetlerden faydalanamadı. Başkanımızın sayesinde iki yıllık süre içerisinde 10 bin metre içmesuyu şebekesi, 10 km stabilize yol, sulama suyumuz için sondaj çalışması ve 7 bin metre sulama suyu çalışması yapıldı. İnşallah yakın zamanda da asfalt çalışmamız başlayacak. Yapılan hizmetlerden dolayı Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyoruz” dedi.

Keklikpınar Mahalle Muhtarı Yusuf Topal ise, “Yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Bizlere 450 metre dik olan bir mesafeden su getirerek mahallelimizin hizmetine sunan MASKİ Genel Müdürümüz ve personeline de teşekkür ediyoruz. Biz önceden tozlu yollara razıydık ancak şimdi asfalt yollarda herhangi bir sıkıntı yaşamadan yolculuk yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Aşağıörükçü Mahalle Muhtarı Bekir Kınık ve Kadıibrahim Mahalle Muhtarı Bekir Akça’da yapılan çalışmalardan dolayı Başkan Gürkan ve ekibine teşekkür ettiler.
Görevlerinin insanlara hizmet olduğunu ve hizmet ettiklerinde mutlu olduklarını ifade eden Başkan Gürkan, “İnsanımızın yüzü gülüyor. Esasında 20. yüzyılın işleri olan asfalt işleri 21. yüzyıla sarkıtılmış. İnşallah bu yılsonunda Büyükşehir Belediyesine ait hiçbir yol asfaltsız olmayacak. Geçen yıl %80 asfalt çalışmamızı bitirmiştik. Kalan %20 kısmını da bu sene bitiriyoruz. Kalan zamanlarımızda ilçe belediyelerimize de ait olsa ara yolları da asfaltlıyoruz. Ayrıca MASKİ bölgenin sulama suyu, içmesuyu, atık sular ve kanalizasyonuyla ilgili yoğun çalışmalar yapıyor. Çevre ile ilgili katı atık aktarma istasyonlarıyla ilgili yoğun çalışma içerisindeyiz ki Akçadağ’ın şuanda katı atık aktarma istasyonu mevcut. Ayrıca Akçadağ ilçemizde atık suların akarsulara karışmaması noktasında arıtma tesisi yapılması için ihale sürecini başlattık. Çünkü 12 ilçemizin hepsine arıtma tesisi yapacağımızı ifade etmiştik. Bu tesislerimizin de büyük bir kısmının ihalesini yaptık.

Ben hemşerilerimizin bizlere göstermiş oldukları yakın ilgili ve alakadan dolayı, sahada çalışan arkadaşlarımıza göstermiş oldukları ilgi ve alakalarından dolayı hemşerilerime teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonraki hizmetlerde hep birlikte el ele vereceğiz, gayret edeceğiz ve çaba göstereceğiz. Gerek ilçe belediyelerimiz, ilçedeki siyasi parti başkanlarımız, STK’lar, muhtarlar, kanaat önderlerimiz ve yerel önderlerimizle el ele vereceğiz ve Malatya’mızı mazisine layık istikbale hazırlayacağız. Çalışmalarımızda bizlerden desteklerini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımıza ve hükümetimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER