banner53

Başkan Gürkan Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayınladı

Kadir Gecesini Maneviyatıyla Yaşamaya Gayret Etmeliyiz

Başkan Gürkan Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayınladı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nin tüm İslam âlemine hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.
Başkan Gürkan mesajında, Kur’an ayı olan on bir ayın sultanı Ramazan ayının son günlerine yaklaşırken, Kadir Gecesini idrak etmenin ve Ramazan Bayramına girecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. 
Bu gecenin insanların kalplerine, gönül dünyalarına ışık saçmasını diliyorum
Gürkan, “Birlik, dayanışma ve kardeşlik duygularımızın daha da yoğunlaştığı mübarek Ramazan-ı Şerif'in son günlerine yaklaşırken, Kadir Gecesi'ni idrak etmenin ve Ramazan Bayramına yaklaşmanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz. Kadir Gecesi, âlemlere rahmet olarak gönderilen Kur'an-ı Kerim'in yeryüzüne indirildiği gün olması bakımından kutsal bir öneme sahiptir ve yine Kur'an-ı Kerim'de buyrulduğu gibi bin aydan daha hayırlı bir gecedir. 
Kadir Gecesi maneviyatıyla yaşamaya gayret etmeliyiz. Onun için bu mübarek gecenin insanların kalplerine, gönül dünyalarına ışık saçmasını, vicdanlarımızı aydınlatmasını, hepimize neşe ve huzur getirmesini temenni ediyorum.
Bu vesileyle başta hemşerilerim olmak üzere, ülkemizin ve tüm İslam âleminin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor, bu gecenin özellikle tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini sürdüren korona virüs salgınının sona ermesini ve insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER